Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Väikelaevad  »  jätkuküsimus teemal: laeva lipp peale ostu rootsist


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

 

Baltice.org

 



Küsimused ja vastused: Väikelaevad

Janno
18.11.2009
jätkuküsimus teemal: laeva lipp peale ostu rootsist
teatavasti ei ole Rootsis paljud väikelaevad üldse registrisse kantud, ometi on neil lubatud rootsi lippu kanda.
samadel põhjustel ei saa neid ka Rootsi registrist kustutada - pole ametlikku registreerimisnumbrit jne.
kuna eesti värske laevaostja saab laeva omanikuks alles peale väikelaeva eesti registrisse kandmist, siis millist lippu käsite kanda?
tõin enda jahtlaeva rootsi lipu all ning eesti piirivalve ei öelnud midagi. kas nad eksisid ning oleksid pidanud mind hoopiski vangi panema?
Henn Kuum
19.11.2009
Re: jätkuküsimus teemal: laeva lipp peale ostu rootsist
Meresõiduohutuse seaduse § 37'
Väikelaeva, alla 12-meetrise kogupikkusega laeva ja jeti registreerimise nõuded ütleb:
(3) Väikelaevad, alla 12-meetrise kogupikkusega laevad ja jetid
registreeritakse liiklusregistris.

(7) Eesti riigilippu võib ahtris kanda üksnes selline väikelaev, mis on
kantud käesoleva paragrahvi lõikes 3 nimetatud registrisse.

Lisainfo: vslo @ vta.ee

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil