Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Väikelaevad  »  Väikelaevade kasutamise nõuded


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 



Küsimused ja vastused: Väikelaevad

Priit
10.02.2011
Väikelaevade kasutamise nõuded
Kas antud määrus "Väikelaevade kasutamise nõuded" , mis on hetkel kehtetu, ongi jäädavalt kehtetu? Kui nii siis milline õigusakt reguleerib päästevesti kandmist lahtisel väikelaeval?
Väike- ja siseveelaevade osakond
14.02.2011
Re: Väikelaevade kasutamise nõuded
Tere

Hetkel kehtiva seaduse kohaselt reguleerivad kirjeldatud küsimust
alljärgnevad meresõiduohutuse seaduse punktid:
§ 354. Väikelaeva ja jeti tehnilisele seisundile ning väikelaeva varustusele
esitatavad nõuded.
(2) Väikelaeva varustus peab olema töökorras, kasutajatele hõlpsasti
kättesaadav ja vastama oma tüübi ning mõõtude poolest väikelaeva
konstruktsioonilisele kategooriale, sõidupiirkonnale ja suurusele.

(4) Väikelaeva nõuetekohase varustatuse ja ohutusnõuete täitmise eest vastutavad väikelaeva omanik ja väikelaeva juht.

§ 37. Väikelaeva kasutamine veeteedel
(1) Väikelaeva kasutamisel ei tohi seada ohtu väikelaevas viibijaid ja
kaasliiklejaid ega kahjustada ümbritsevat keskkonda ning tekitada reostust.
Väikelaeva ohutu kasutamise eest vastutab väikelaeva juht.

Lugupidamisega

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil