Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Väikelaevad  »  Registreerimistunnistuse andmed


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Väikelaevad

Lauri
02.06.2011
Registreerimistunnistuse andmed
Tere,
küsimus järgmine: väikelaev on mittetulundusühingu (MTÜ) omandis. Registreerimistunnistusel kasutajate nimed puuduvad (märgitud on MTÜ nimi). Kuna MTÜ on asutanud neli inimest, kellest kahel on ka väikelaevajuhi load, on tekkinud vajadus kasutada väikelaeva erinevate juhtidega. Probleemiks on registreerimistunnistuse ühelt juhilt teisele üleandmine. Kas väikelaeva registreerimistunnistusele saaks lasta kanda ka kasutajate nimed või oleks võimalik teha registreerimistunnistusest kinnitatud koopia, mille alusel omaniku staatust tõestada. Kas merel olles on vastaval ametnikul juurdepääs MTÜ-de andmetele, veendumaks, et konkreetse inimese puhul on tegemist MTÜ ühe asutajaga?
Lugupidamisega,
Lauri
Väike- ja siseveelaevade osakond
03.06.2011
Re: Registreerimistunnistuse andmed
Tere

Väljavõte meresõiduohutuse seadusest:

§ 37. Väikelaeva kasutamine veeteedel
2) Väikelaeva juhtimisel peab väikelaeva juhil kaasas olema väikelaeva juhtimisõigust tõendav dokument, kui selle olemasolu on nõutud, ja väikelaeva registreerimistunnistus.

(4) Kui väikelaeva juhil on kaasas isikut tõendav dokument, ei ole Eestis registreeritud väikelaeva registreerimistunnistuse kaasaskandmine kohustuslik, kui väikelaeva juht on kantud liiklusregistrisse omanikuna, vastutava kasutajana või kasutajana või kui omanik, vastutav kasutaja võikasutaja viibib väikelaeval.

Lugupidamisega

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil