Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Väikelaevad  »  Mere rannas ujuvboi panek


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Väikelaevad

Andres
24.06.2012
Mere rannas ujuvboi panek
Soovin hoida meres, maja juures kaldal oma paati ujuvboil. Kas isikliku ujuvboi panek randa on reklementeeritud mingite eeskirjadega. Asukoht Käsmu külas Käsmu laht
HNT
03.07.2012
Re: Mere rannas ujuvboi panek
Meresõiduohutuse seaduses on mitmesuguste objektide merre paigaldamine reglementeeritud paragrahvi 45 lõikega 6, mis ütleb, et "veeliiklust ohustava või segava objekti on kohustatud veeteelt kõrvaldama või kandma sellega seonduvad kulud objekti omanik või paigaldaja". Objektide paigaldamine on seega reguleeritud nii, et objekti, mis võib veeliiklust segada või ohustada, paigaldamisel ei ole mõtet, kuna see tuleb nagunii jälle eemaldada. Ka veeseaduse § 18 lõige 7 ütleb, et "keegi ei tohi veeliiklust ohustada".

Kas tegemist võib olla veeliiklust ohustava või segava objektiga, sõltub objekti iseloomust ja asukohast ning selle välistamiseks või kinnitamiseks on mõistlik kooskõlastada tegevus ja selle täpne asukoht eelnevalt Veeteede Ametiga. Antud juhul tuleb sellise väiksema kohaliku tähtsusega objekti paigaldamise kooskõlastamiseks võtta ühendust Põhja-Eesti navigatsioonimärgistuse talituse juhataja Ego Rieneriga e-posti aadressil ego dot riener at vta dot ee või telefonil 620 5690.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil