Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  25. september on Maailma merepäev


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

 

Baltice.org

 25. september on Maailma merepäev

Rahvusvaheline Mereorganisatsioon (IMO) tähistab 25. septembril ülemaailmset merenduspäeva. Tähtpäeva eesmärk on rõhutada meresõiduohutuse valdkonna tähtsust ja esile tuua maailmamerenduses hetkel kõige päevakorralisem teema. Käesoleval aastal on selleks IMO konventsioonide efektiivne rakendamine (IMO Conventions: effective implementation).

Konventsioonide vastuvõtmine on vaid protsessi algus, millele peab järgnema nende jõustumine läbi ratifitseerimise ning seejärel nõuete ühtne rakendamine liikmesriikide poolt. Ainult sellisel juhul täidavad konventsioonid määratud eesmärgid. Praegusel hetkel ootavad liikmesriikide poolset ratifitseerimist, näiteks 2004. aastal vastuvõetud laevade ballastvee ja -setete kontrolli ning käitlemise rahvusvahelise konventsioon, 2007. aastal vastuvõetud vrakkide eemaldamise rahvusvaheline Nairobi konventsioon ning 2009. aastal vastuvõetud Hong Kongi rahvusvaheline laevade keskkonnasõbraliku ringlussevõtu konventsioon.

Rahvusvahelise merenduspäeva tähistamise traditsioon sai alguse 17. märtsil 1978, kui möödus 20 aastat IMO asutamiskonventsiooni jõustumisest. Sellel ajal kandis organisatsioon nime Inter-Governmental Maritime Consultative Organization (IMCO), nimemuudatus praegusele kujule toimus 1982. aastal.

Eestis tähistatakse Maailma merepäeva 19. septembril toimuva rahvusvahelise merenduskonverentsiga „Meri möllab“, et arutada meie riigi merenduse valupunkte ja kus mitmete tuntud ja lugupeetud välismaiste ja Eesti merendussektoriga seotud inimeste kõrval esinevad ka Veeteede Ameti töötajad.