Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Väikelaevad  »  Läti kaater Eesti vetes


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 



Küsimused ja vastused: Väikelaevad

Heli
07.08.2007
Läti kaater Eesti vetes
Lätis registreeritud kaater ja selle kaatri Lätis välja antud juhiloaga omanik soovivad tulla Saaremaale.

Dokumendid on lätikeelsed. Kas Eestisse sõitmiseks on vaja taotleda kusagilt täiendavaid dokumente? Kui jah, siis milliseid?
Väike- ja siseveelaevade osakond
13.08.2007
Re: Läti kaater Eesti vetes
Meresõiduohutuse seaduse järgi kontrollitakse välisriigi väikelaevadel dokumente nende lipuriigi nõuete järgi. Eestisse tulles midagi täiendavat ei ole vaja.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium andis 3. augustil 2006 välja määruse "Väikelaeva kasutamise nõuded", mis on kehtestatud meresõiduohutuse seaduse (MSOS) alusel. Varemkehtinud samasisuline määrus tunnistati kehtetuks. Määruses kehtestatakse väikelaeva kasutamise üldnõuded ja sätestatakse muuhulgas, et väikelaeva juht peab täitma ohutu meresõidu reegleid. Määrus sätestab, et väikelaeva juhil peab olema kaasas väikelaeva registreerimistunnistus ja väikelaeva juhtimisõigust tõendav dokument, kui selle olemasolu on MSOS kohaselt nõutav.

MSOS § 1 lõike 2 kohaselt kohaldatakse seadust välisriigi lippu kandvatele laevadele ja väikelaevadele juhul, kui see on seaduses sätestatud.

Väikelaevadele esitatavaid nõudeid reguleerib seaduse 9. peatükk. MSOS § 94(26) lõike 5 kohaselt nõutakse Eesti vetes sõitvatelt välisriigi lippu kandvatelt väikelaevadelt lipuriigi poolt nõutud tunnistusi.

Lisainfo: http://www.vta.ee/atp/?id=2841

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil