Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  4. oktoobril toimub Tallinnas Euroopa mereadministratsioonide juhtide kohtumine


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 4. oktoobril toimub Tallinnas Euroopa mereadministratsioonide juhtide kohtumine

Veeteede Amet ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös Euroopa Komisjoniga korraldavad kolmapäeval, 4. oktoobril Tallinnas EL liikmesriikide merendusdirektorite kohtumise. Tavapäraselt Brüsselis toimuv koosolek leiab aset igal poolaastal ning sellel arutatakse meretranspordi arengute, ohutuse ja keskkonnakaitsega seonduvaid teemasid.

Eesti tegi ettepaneku korraldada EL eesistumise ajal kohtumine Tallinnas, et tutvustada Euroopa mereadministratsioonide juhtidele Eesti merendusvaldkonna prioriteete ja arenguid. Eesti valitsus on võtnud vastu põhimõttelised otsused, et soodustada laevade Eesti lipu alla toomist. Samuti tutvustatakse kohtumisel Eestis plaanitavaid kaasaegsetel digilahendustel põhinevaid infosüsteeme, mida on mugav ja lihtne kasutada ning mis toimiksid paberivabalt ning oleks kättesaadavad kõikjal maailmas. Näiteks e-laevaregistri teenus, mis võimaldab registreerida e-residentidel laevu distantsilt, selleks ei peaks laevaomanik Eestisse tulema ega omama siin füüsilist esindajat. Kogu laevade järelevalve ja ka tunnistuste väljastamine peab tulevikus käima väga operatiivselt. Sestap ongi eesmärgiks minna järk-järgult üle ka elektroonilistele laeva- ja meeskonnatunnistustele.

Üritusel tutvustatakse ka Eesti plaani juurutada laevandusettevõtetele tulumaksu alternatiivina tonnažimaksu, mis on erandlik Eesti maksusüsteemis. Sellega soovitakse samuti muuta Eesti lipuriigina atraktiivseks laevaomanikele, et soodustada meie majanduse arengut ning Eesti lipu alla tulevate laevade kaudu kasvatada ka seda teenindavat kaldasektorit.

Lisaks tavapärastele päevakorralistele teemadele pööratakse Eesti soovil kohtumisel tähelepanu ka autonoomsete ja mehitamata laevade teemale. Veeteede Amet on moodustanud töögrupi, mille ülesandeks on koordineerida erasektori ja avaliku sektori tegevusi ning rahvusvahelist koostööd ning teha ettepanekuid seadusandluse kohandamiseks, võimaldamaks autonoomsete ja mehitamata laevade kasutuselevõttu. Eesti merendussektor on näidanud üles huvi autonoomsete ja mehitamata laevade arendamise vastu ning seadus võimaldab juba täna kehtestada eripiirkondi ja -tingimusi selliste laevade katsetamiseks.

Kohtumisel osalevad lisaks ELi liikmesriikide mereadministratsioonide juhtidele ka Euroopa Meresõiduohutuse Ameti (EMSA) ning Norra ja Islandi meresõiduohutuse valdkonnaga tegelevad kolleegid. Eestit esindab kohtumisel ja peab ettekande Veeteede Ameti peadirektor Rene Arikas.

Merendusdirektorite kohtumine algab kolmapäeva, 4. oktoobri varahommikul kell 8.30 Tallinnas Swissoteli konverentsikeskuses.