Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Väikelaevad  »  CE sertifikaadita paat


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 



Küsimused ja vastused: Väikelaevad

Neeme
11.12.2012
CE sertifikaadita paat
Tere,

kas mingist vanusest on võimalik ka ilma ce sertifikaadita paate esmaselt Eestis registreerida, juhul kui paat on tootetud väljaspuul eu-d. Näiteks vanemaid kui 1997 aastal toodetud paadid?

Lugupidamisega,
Väike- ja siseveelaevade osakond
14.12.2012
Re: CE sertifikaadita paat
Tere

Registreerimise kohta ütleb meresõiduohutuse seadus:

§ 353. Väikelaeva, alla 12-meetrise kogupikkusega laeva ja jeti registreerimisest keeldumine ning registrist kustutamine
(1) Maanteeamet keeldub väikelaeva, alla 12-meetrise kogupikkusega laeva või jeti registreerimisest, kui:
4) väikelaeval või jetil puudub CE-vastavusmärk;

Rakendussäte ütleb järgmist:

§ 95 (17) Käesoleva seaduse § 353 lõike 1 punkti 4 ei kohaldata enne 2004.
aasta 1. maid Eestis kasutusele võetud väikelaevale ja enne 2005. aasta 31.
detsembrit valmistatud jetile.

Lugupidamisega

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil