Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid


 

LOE LÄHEMALT

 

Maa- ja merekaardi rakendus

 

Baltice.org

 Ballastvee konventsiooni rakendamine laevadele kogumahutavusega alla 400

23.08.2017

3.-7. juulil 2017 toimunud Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni (IMO) Merekeskkonna Kaitse Komitee (MEPC) 71 istungil võeti vastu mõningad mööndused rahvusvahelise laevade ballastvee ja setete kontrolli ning käitlemise konventsiooni (BWM) rakendamise tähtaegade suhtes.

Üks olulisematest mööndustest puudutas olemasolevaid väiksemaid kui 400GT laevu, mis on ehitatud enne 8. septembrit 2017 ja millele ei laiene MARPOL I lisa IOPP olemasolu nõue.

Need laevad peavad paigaldama D-2 standardile vastavad ballastvee puhastussüsteemid pädeva ametiasutuse poolt määratud kuupäevaks, kuid hiljemalt 8. septembriks 2024.

Tulenevalt konventsioonist, peavad need laevad, mis teevad rahvusvahelisi reise, hoolimata ratifitseerimise staatusest, peale BWM konventsiooni jõustumist vastama D-1 standardile. 

 

 

Veeteede Amet soovib kõigile ohutut suvise navigatsioonihooaja jätku!

22.08.2017

 

Nädalavahetus tõi mitmete nõuete rikkumisega Emajõel kaasa väärteomenetlused

21.08.2017

Nädalavahetusel Tartus Emajõe festivali raames korraldatud kontrolli käigus avastasid Veeteede Ameti inspektorid hulgaliselt rikkumisi, mille suhtes algatati väärteomenetlused. Enamus rikkumisi oli seotud veesõiduki juhtimisega alkoholijoobes ning ilma nõutud tunnistuseta väikelaeva juhtimisega.

Suuremale hulgale inimestest kujutas aga ohtu lõbusõitu teinud laev, mille pardal viibis lubatust oluliselt rohkem inimesi. Tartu Postimehes kajastust leidnud juhtumi kohta täpsustuseks, et Veeteede Ameti inspektorid avastasid Emajõel lõbusõitu teinud alusel rikkumise, katkestasid selle sõidu ning alustasid väärteomenetlust.

Veeteede Amet tuletab kõikidele meelde, et väikelaevale või alla 12-meetri pikkusega laevale tohib peale võtta maksimaalselt nii palju inimesi, kui on lubatud laeva tunnistusel. Kõnealuse laeva puhul on selleks 36 inimest ja lisaks minimaalselt 3 meeskonnaliiget. Täpsemad asjaolud on selgitamisel väärteomenetluse käigus, kuid praegu saame kinnitada, et tunnistajate juuresolekul loeti laeval olnud inimesi kokku lubatust peaaegu kolm korda rohkem.

Veeteede Ameti väikelaevainspektor Henn Kuum ütleb, et selline laeva meeskonna poolt tekitatud olukord on hoolimatu ja üliohtlik. Kui inimesed ei ole kindlad, kui palju tasu eest lõbusõitu pakkuva laeva pardale inimesi võtta tohib, peab seda laeva meeskonnalt kõigepealt üle küsima. "Mitte kunagi ei tohi trügida laevale, kui on näha, et see on ülerahvastatud, sellises olukorras pannakse ohtu iseenda elu ja turvalisus veel liigeldes," rõhutab Henn Kuum.

Ennekõike peab laeva meeskond tagama, et pardal ei viibiks rohkem inimesi kui on lubatud. Lisaks tuleb meeskonnal enne sõidu alustamist inimesi instrueerida, mida teha ohutuse tagamiseks ning kuidas käituda võimaliku õnnetuse korral. Oluline on ka see, et tasu eest vabaajareise tegeval laeval peab olema kehtiv tehniline ülevaatus ning kindlasti peab iga laeva pardal viibiva inimese jaoks olema nõuetekohane päästevarustus.

Veeteede Ameti inspektorid tegi kontollreidi Emajõe festivalil Tartus heas koostöös Politsei- ja Piirivalveameti Lõuna prefektuuri kolleegidega.

Enne vee peale minekut tuleb üle vaadata kehtivad navigatsioonihoiatused

21.08.2017

Suvine navigatsioonihooaeg on alles täies hoos, ilmgi on ilus. Tuletame meelde, et enne vee peale minekut tuleb üle vaadata kehtivad navigatsioonihoiatused Eesti vetes.

Muuhulgas on antud järgmised hoiatused:

* Teisipäevast, 22. augustist kella 6.00 kuni reede, 25. augustini kella 6.00 toimub avamereujumine Rootsist Faro saarelt Saaremaale. Ujumise kiirus 1,5 - 2 sõlme. Laevade ohutu möödumise kaugus 0,3 meremiili.

* Tallinna lahel Lennusadama reidilt asukohas 59°27.4062′N, 024°44.3601′E on meie kolleegid Eesti Mereväest avastanud veealuse torpeedo lõhkepea. Veepealsele liiklusele see ohtu ei kujuta, kuid traalimine ja ankurdamine on seal keelatud 200 m raadiuses.

* Lisaks on üks sisevete navigatsioonimärk edastanud automaatse rikketeate – selleks on Peipsiäärne Ninaküla tulepaak, EST nr P12 asukohas 58°36.44′N, 027°12.56′E, millele puudub ajutiselt tuli.

Ohutut veeliiklust!

Veeteede Amet osaleb ka sel aastal Kuressaare merepäevadel

08.08.2017

Kuressaare merepäevad on traditsiooniline merefestival, mis toimub sel aastal juba 21. korda. Merepäevad avatakse neljapäeva, 10. augusti õhtul kell 21. Reedel, 11. augustil ja laupäeval, 12. augustil kella 10-18 saab merepäevade messialal, Veeteede Ameti telgis, kohtuda meie esindajatega ja küsida infot navigatsiooni, meresõiduohutuse ja väikelaevadele esitatavate nõuete kohta. Samuti proovime koos merepäevade külastajatega selga päästevesti ja õpetame, kuidas seda õigesti kinnitada.

Meie telgis saab õppida korrigeerima navigatsioonikaarti. Jagame ka väikelaevajuhtidele trükiseid meresõiduohutuse kohta. Laste jaoks on meil Kuressaares kaasas ohutusalane värvi-ise-raamat. Samuti müüme merekaardiatlaseid omahinnaga. Kogu vajaliku info veeliikluse kohta saate meilt otse kohapeal. Võimalik kutsuda väikelaevainspektor enda juurde väikelaeva ülevaatust tegema.

Kohtumiseni Kuressaare merepäevadel!
 

15.07.2017 Tasu eest vabaajareise tegeval väikelaeval peab olema kehtiv ülevaatus
14.07.2017 Veeteede Amet jagab Tallinna merepäevadel navigatsiooniteavet, tutvustab jäämurdjat ja tagab ohutust
09.07.2017 Tagasiside veeliiklejatelt on väga väärtuslik!
28.06.2017 Laevaomanike ühtseks kontaktpunktiks saab Veeteede Amet
16.06.2017 19. juunist 10. juulini on veeliiklus Emajõel Tartu Kaarsilla all ajutiselt piiratud
12.06.2017 Ütle mulle üks ilus poisslapse nimi!
06.06.2017 Ilmunud on Veeteede Ameti Teataja kevadnumber

Arhiiv
Veeteede Ameti visioon
Meie põhiväärtused

• Me oleme kompetentsed ja usaldusväärsed
• Me oleme tõhusad ja innovatiivsed
• Me oleme meeskondlikud ja hoolivad
• Me ei tee kompromisse kvaliteedi arvelt

Teavitus häiretest

24h häiretelefon 620 5665

Teavitage häiretest navigatsiooni- märkide töös, laevaliiklusele ohtlikest olukordadest või mere- sõiduohutuse alasest õigus- rikkumisest, reostusest ja turvaintsidentidest:

häiretelefon: (+372) 620 5665
faks:      (+372) 620 5766
e-postnavinfo [at] vta dot ee

Turvaintsidentidest teavitamine:
maritime dot security [at] vta dot ee