Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

 

Baltice.org

 Kevade algus ei tähenda veel jää murdmise lõppu

19.03.2018

Vaatamata sellele, et teisipäeval, 20. märtsil kell 16.15 algab kalendrikevad, on jäämurdehooaeg täies hoos ning seda tuleb teha nii Pärnu kui Soome lahel.

Soome lahel on jääolukord muutunud raskeks Kunda ja Sillamäe sadamate piirkonnas alates reedest, 16. märtsist, kui põhjakaare tuuled lükkasid jäämassid Soome vetest Eesti vetesse. Praeguseks on tuul pöördunud lääne ja edelakaarde ja jäämassid liiguvad ida poole. Vaindloo saarest ida poole on jääolud üsna rasked ja keerulised, palju on rüsijääd ja enamjagu laevu vajavad jäämurdja abi pääsemaks Kunda ja Sillamäe sadamatesse.

Soome lahel Sillamäe ja Kunda piirkonnas töötab alates 22. veebruarist jäämurdja "Botnica", mis on kuni tänaseni jäämurdeteenust osutatud 38 korda, kütusekulu on laeval alates lepingu alla tulekust olnud ca 300 000 liitrit. Jäämurdja "Tarmo" oli jäämurdel 3 päeva (1. -3. märtsini) ja selle aja jooksul teenindas laevu 4 korda ning kulutas kütust 47 000 liitrit. Kokku on kütusekulu Soome lahe jäämurdeks olnud senini ca 350 000 liitrit.

"Tarmo" on praegu valmisolekus Hundipea sadamas ja "Botnica" teenindab laevu Sillamäe ja Kunda sadamate piirkonnas.

Pärnu lahel on kinnisjää piir 20 miili sealse sadama muulidest edela suunas, jää paksus lahes on 15–35 cm ja merepoolses osas 2,5 – 3,5 miili ulatuses rüsistunud. Kõik laevad nii ballastis kui lastis vajavad rüsistunud piirkonnas jäämurdja abi. Irbe väin ja kogu Liivi lahe läänepoolne osa on täis rüsijääd ja laevade liikumine selles piirkonnas on veel raskendatud aga läänekaarte tuultega on see piirkond muutunud osaliselt jäävabaks. Praegu liiguvad laevad Kolkast Pärnu suunas enamjaolt Saaremaa kalda lähistelt ja alates pühapäevast selles piirkonnas jäämurdja abi vaja ei ole läinud. Ruhnu saarest ida poole on väga hõre jää või vaba vesi ja seal ei ole laevadele liikumist segavat jääd. Riigi jäämurdja "EVA-316" on viimase nädala jooksul käinud 2 ringi Pärnu ja Irbe väina vahet, eelmise nädala reede ja laupäev viimase ringiga abistas murdja Kolka piirkonnas 7 laeva. "EVA-316" on teenindanud laevu kuni tänaseni 81 korral korral, Alfons Hakans vedurlaevad teenindasid laevu 103 korda. Kokku on jäämurdeteenust osutatud 184 korda. Kütust on kulunud jäämurdele Pärnu lahel 240 000 liitrit.

Veeteede Amet jagab veeliiklusinfot tänavusel Meremessil

16.03.2018

 Veeteede Amet on kohal Tallinnas 16.-18. märtsini toimuval Meremessil. Ootame kohapeal kõigi huviliste küsimusi, ettepanekuid, arvamusi, müüme merakaardiatlasi jt trükiseid (COLREG, "Eesti-inglise meresõnaraamat", "Kaart 1 (INT 1): leppemärgid, lühendid ja terminid navigatsioonikaartidel"), näitame meie rakendusi: nutimeri, navigatsioonihoiatuste portaal, lootsiraamat, sadamaregister, mereviki jt. Kohal on laevateede spetsialist, kartograaf, väikelaevainspektor, sadamate järelevalve osakonna asjatundja, merekeelekonsultant jt.

Oleme Eesti Näituste messikeskuse D-hallis, riigiasutuste alal koos RIKSi, Riigi Ilmateenistuse, Muinsuskaitseameti, Keskkonnaagentuuri ja Keskkonnainspektsiooniga, headeks naabriteks veel Politsei- ja Piirivalveamet, TTÜ Eesti Mereakadeemia ja Keri saar. Kohtume Meremessil 2018!

Kus ja miks meremessil toimub?
Paadid, kaatrid ja jahid vallutavad Eesti Näituste Messikeskuse!
16.-18. märtsil jääb Meremessile ankrusse üle 200 erineva veesõiduki. Kohal on üle saja ettevõtja, kes tutvustavad oma tegevust ja pakuvad merendusega seotud tooteid ja teenuseid. Igas vanuses merekarud on oodatud ja pääs pardale on avatud!

Kohal üle 105 ettevõtte nii Eestist kui välismaalt.
200 paati ja kaatrit, purjekat ja jahti.
Mereriietus ja varustus.
Mere ja väikelaevandusega seotud ühingud ja riigiasutused.

Huvi mere ja meresõidu vastu on Eestis tõusuteel olnud juba mõnd aega. Hobilaevastik suureneb, usinalt käiakse väikelaevajuhtide kursustel, avatud on uusi purjetamiskoole ja jahisadamaid. Nii polegi imestada, et ka Meremess toimub eelmisest suuremana ning osalejate ring ulatub Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest kuni Itaaliani.

Peale veesõidukeid ja nende varustust esitlevate väljapanekute leidub ka muud merega seotut. Kohal on mereriiete ja lisatarvikute pakkujad, Veeteede Amet ja merepäästjad, purjeõppeasutused ja väikesadamad. Võib öelda, et Meremessil saab kõige paremini ja ühest kohast hea ülevaate Eesti hobimeresõidu ning väikelaevanduse hetkeseisust.
.

Kohtume Meremessil 2018!

Pärnu lahel murrab jääd "EVA-316" ja Soome lahel "Botnica"

08.03.2018

Jääolud Soome lehel on niisugused, et kogu laht Tallinn-Helsingi liinist ida suunas on praktiliselt jääga kaetud. Muuga ja Tallinna laht on jäävabad. Tallinn-Helsingi liinist idapoole on jää paksuseks 10-20 cm ja osaliselt ka rüsistunud. Laevade konvoeerimise distantsid Sillamäe sadama akvatooriumist kuni laevade liikumisliinini on 54 miili, laevade konvoeerimine sadama akvatooriumist kuni eelnimetatud liinini võtab jäämurdjal aega kuni 6 tundi.

Soome lahel Sillamäe ja Kunda piirkonnas töötab alates 22. veebruarist riigi prahitud jäämurdja „Botnica“, mis on seni jäämurdeteenust osutatud 21 laevale. „Botnica“ käis 1. märtsil Sillamäe sadamas täiendamas kütusevarusid ja samal ajal toimus ka korraline laevapere vahetus. „Botnica“ kütusekulu on alates jäämurde algusest olnud 180 000 liitrit. Jäämurdja „Tarmo“ asendas „Botnicat“ märtsi alguse 3 päeval, aidates laevu Sillamäe piirkonnas neljal korral ja kulutas selleks kütust 47 000 liitrit. Kokku on kütusekulu Soome lahe jäämurdeks olnud praeguseks 227 000 liitrit.

Fotol "EVA-316" Hundipea sadamas. Foto: Priit Põiklik.

Pärnu lahel töötab alates 4. märtsist taas riigile kuuluv jäämurdja „EVA-316“, mis vahepeal oli tehnilise rikke tõttu rivist väljas. Tema on teenindanud laevu kuni tänase päevani 34 korral, prahitud vedurlaev „Protector“ teenindas vahepeal laevu 101 korda. Kütust on Pärnu lahel kulunud 161 000 liitrit.

Jääolud Pärnu lahel on sellised, et jää on 20 miili Pärnu sadama muulidest SW suunas, jää paksus on lahel 15–35 cm ja merepoolses osas 2,5 – 3,5 miili ulatuses rüsistunud. Kõik laevad vajavad rüsistunud piirkonnas jäämurdja abi. Kuna jää on kaetud ca 10 cm paksuse lumekihiga, siis jää juurdekasv on pidev kuid aeglane. Idakaartest puhunud tuuled on kandnud jäävälju Irbe väina ja liikumine on selles piirkonnas ballastis laevadele raskendatud. Üle kogu Liivi lahe on tekkinud ka palju uut jääd paksusega kuni 5 cm. Praeguseks oleme soovitanud Pärnusse saabuvatele ja sealt väljuvatele laevadele kasutada teekonda, mis kulgeks Ruhnu saarest lõuna poolt.

Jää murdmine nii Pärnu kui Soome lahel jätkub.

Veeteede Ameti Teataja 2018. aasta esimene number ilmunud

06.03.2018

 

 

Veeteede Ameti Teataja (algab ajakirja Meremees 31. leheküljel) 2018, aasta esimeses numbris on esikohale tõstetud merekeel.

Nagu ütleb kapten Uno Laur: „Merekeel on väga oluline osa merekultuurist, nagu keel on olulisim osa meie kultuurist üldse. Ilma eesti keeleta ei oleks meil oma riiki, ilma merekeeleta mereriiki.“

Sestap kirjutamegi pikemalt merekeele nõukoja tegemistest, sest nõukoda tähistas tänavu 45 aasta möödumist oma tegevuse algusest.

Merekeele nõukoja liikmed Enn Oja ja Yrjö Saarinen on võtnud vaevaks põhjalikult kirjutada lahti, mida tähendab prahtimine. Esimene siis keele seisukohast ja teine juba prahtimise sisusse süvenedes.

Muidugi oleme seekordses väljaandes teinud kokkuvõtteid ka möödunud aastast. Nii leiabki lugeja meresõiduohutuse teenistuse juhi Marek Rauga kokkuvõtte tema juhitavast valdkonnast 2017. aastal.

Samuti anname ülevaate hüdrograafide töömailt ja sellestki, et tänavune talveilm on pannud kõik neli jäämurdjat Eestis täisvõimsusel tööle.

 

 

 

01.03.2018 Laevaliiklus Väinameres Virtsu – Kuivastu laevateest põhja poole ja Rohuküla – Heltermaa laevateest lõuna poole on taastatud
28.02.2018 Riik tellib Rukki kanali süvendustööd tänavu suvel
26.02.2018 Soome lahe jaoks läheb peagi vaja ka teist jäämurdjat
23.02.2018 Head Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva!
23.02.2018 Veeteede Amet sulgeb alates 26. veebruarist laevaliikluse merealadel, kuhu on plaanis rajada jääteed
21.02.2018 Riik alustab 21. veebruarist jää murdmist Soome lahel
19.02.2018 Soome lahel on jääd, kuid laevad jäämurdja abi veel ei vaja

Arhiiv
Veeteede Ameti visioon
Meie põhiväärtused

• Me oleme kompetentsed ja usaldusväärsed
• Me oleme tõhusad ja innovatiivsed
• Me oleme meeskondlikud ja hoolivad
• Me ei tee kompromisse kvaliteedi arvelt

Teavitus häiretest

24h häiretelefon 620 5665

Teavitage häiretest navigatsiooni- märkide töös, laevaliiklusele ohtlikest olukordadest või mere- sõiduohutuse alasest õigus- rikkumisest, reostusest ja turvaintsidentidest:

häiretelefon: (+372) 620 5665
faks:      (+372) 620 5766
e-postnavinfo [at] vta dot ee

Turvaintsidentidest teavitamine:
maritime dot security [at] vta dot ee