Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing Dokumendiregister Teabenõue Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid


 

LOE LÄHEMALT

  

NUTIMERI
(testversioon)

Maa- ja merekaardi rakendus
 
 

Baltice.org

 


            Veeteede Amet omab
sertifitseeritud kvaliteedijuhtimissüsteemi
  Otsime oma meeskonda täiendust

28.11.2016

Praegu on Veeteede Ametis käimas neli konkurssi uute meeskonnaliikmete leidmiseks.

Otsime tipptasemel juristi, kelle peamised tööülesanded on rahvusvaheliste konventsioonide, Euroopa Liidu ja Eesti õigusaktide analüüsimine ning õigusloome. Konkurss kestab 20. detsembrini.

Lisaks soovime leida personaliosakonna juhatajat, kelle tööalane eesmärk on kavandada ja rakendada ameti personalipoliitikat ning ametnike ja töötajate süsteemset ja eesmärgipärast koolitus- ja arendustegevust. Avaldusi kandideerimiseks saab esitada kuni 12. detsembrini.

Veel oleme välja kuulutanud konkursi sadamate järelevalve osakonna järelevalveinspektori ametikohale, kelle töö seisneb sadamate ülevaatuste tegemises, turvalisuse riskianalüüside koostamises jne. Kandideerida saab 9. detsembrini.

Kuni 5. detsembrini saab esitada kandideerimisavaldusi konkursile, millega otsime laevaelektrikut, kes oskab korraldada laevade elektriseadmete ekspluatatsiooni ja neid ka hooldada.

Kõikidele meie uutele töötajatele on motivatsiooniks tänapäevane ja arengule suunatud töökeskkond, palju väljakutseid ning huvitav tööd merenduse valdkonnas, ametialane täienduskoolitus, mitmed sportimisvõimalused jm. Kõikide kandidaatide CVd koos lisadokumentidega ootame aadressil eva@vta.ee. Konkursikuulutusi saab lugeda tööpakkumiste rubriigist

Veeteede Ameti Hundipea sadamas ootavad konserveerimist tulevased rariteetsed muuseumieksponaadid

18.11.2016

Kui Eesti Merevägi suvel Naissaarest lõunas merepõhjast suured ankruid meenutavad objektid avastas, murti tükk aega pead, milline on olnud nende päritolu ja millise eesmärgiga neid kunagi kasutati.

Suured, üle kahemeetriste puidust tokkidega admiraliteediankrud leiti laevade ankurdamisalast F. Meresõiduohutuse seisukohalt osutusid need veealusteks takistusteks, mis võivad seada ohtu teiste laevade ankurdamise samal merealal. Seetõttu otsustasime need sealt välja tuua. Mereväe tuukrid ja Veeteede Ameti mitmeotstarbelise laeva EVA-316 meeskond kapten Armin Sirelpuu juhtimisel tõstsid leiud lõppeval nädalal veest välja ja toimetasid Hundipea sadamasse.

Kapten Sirelpuu arvas kohe, et tegemist pole üldsegi mitte laevaankrutega vaid pigem poiankrutega.

Nüüd seisavad leiud Veeteede Ametile kuuluvas Hundipea sadamas kai peal. Need on osutunud tõeliseks vaatamisväärsuseks. Muinsuskaitseameti kolleegid, kes leiuga tutvumas käisid, avaldasid arvamust, et tegemist võib olla u 150 aasta vanuste leidudega. Välisel vaatlemisel meenutab kogu leid terviksüsteemi, milles on hästi säilinud kunagist laevade puidust haalamispoid hoidnud metallist korv, kettide süsteem ja süsteemi paigal hoidnud kaks ülisuurt puidust tokkidega admiraliteediankrut. Kogu leid on päris heas säilivuses.

Kuivõrd ohutuse seisukohalt said need merepõhjast välja tõstetud ja kaldale toimetatud, siis peab nüüd otsustama, mida nendega edasi teha. Üldiselt säilivad pikalt vees seisnud objektid kõige paremini sealsamas merepõhjas, sest õhuga kokku puutudes võivad need hakata kiiresti lagunema.

Muinsuskaitsespetsialistid kinnitasid, et leidude näol võib tegu olla tõelise pärliga. Juba avaldati ka arvamust, et leiud tuleb kõigepealt kiiresti konserveerida. Tulevikus võivad need saada koha näiteks meremuuseumis ühe tähelepanuväärse eksponaadina. Eriti juhul, kui leitud haalamispoi korvi, ketid ja ankrud saaks eksponeerida tervikkujul nagu neid ka omal ajal kasutatud on.

Igal juhul hakkavad tuleval nädalal muinsuskaitseeksperdid juba leide lähemalt uurima ja neid lagunemise vältimiseks puhastama ja konserveerima.

Vaata leidudest ka ETV AK lühikset uudislõiku.

Veeteede Ameti loomisest möödus 13. novembril 98 aastat

11.11.2016

Pühapäeval, 13. novembril tähistasime Veeteede Ameti sünnipäeva. Sel päeval 98 aastat tagasi, seoses Saksa okupatsioonivõimude lahkumisega Eestist, läks tollane endisele tsaarivõimule kuulunud Tuletornide ja Meremärkide Valitsus üle Eesti Ajutise Valitsuse kätte. Samal päeval moodustati Eesti Vabariigi Tuletornide ja Meremärkide Valitsus. Veeteede Ameti ajalugu sai seega alguse just sel pühapäeval, 98 aastat tagasi.

Veeteede Ameti ajaloost saate põhjalikumalt lugeda siit.

Tänapäeval on Veeteede Ameti nagu teistegi maade riiklike mereadministratsioonide peamiseks ülesandeks tingimuste loomine ohutu ja turvalise veeliikluse tagamiseks merealadel ja laevatatavatel sisevetel.

Veeteede Ameti visioon on "Mereriik. Suunanäitajaks teistele". See ambitsioonikas visioon on sõnastatud arvestusega, et me oleme merendusvaldkonna kompetentsikeskus, eestvedajaks kogu merendusega seonduvatele ettevõtmistele Eestis. Meie soov on pakkuda digilahendusi, mis näitaksid suunda merenduse arengutele kogu maailma. Oleme eestvedajaks mitmes ambitsioonikas projektis, millest üks on niisuguse keskkonna loomine, mis võimaldaks kaubalaevad taas Eesti lipu alla sõitma tuua. Lisaks soovime luua tingimused, kus ka laevanduse kaldasektor oleks oluliselt suurem kui täna.

Hetkel töötab Veeteede Ametis 281 töötajat, kes kõik ühtviisi panustavad Eesti merenduse arengusse ja loovad iga päev oma tööga tingimusi ohutuks veeliikluseks.

Veeteede Ameti Teataja seekordne number keskendub hüdrograafide töödele-tegemistele

04.11.2016

Reedel, 4. novembril ilmunud Veeteede Ameti Teataja "hüdrograafia eris" räägime sellest, et meremõõdistamine on ekstreemselt madala veetaseme korral hädavajalik, et Eesti hüdrograafia on nii mõneski asjas pioneeriks terves maailmas, et hüdrograafid on meie olulisim mõõdistusressurss, samas on antud põhjalik ülevaade hüdrograafia algusaastatest pärast taasiseseisvumist ja hulgaliselt uudiseid.

Kõik Veeteede Ametis töötavad hüdrograafid - Peeter Väling, Peeter Ingerma, Maret Luhtein, Margus Lai, Joonas Uustulnd, Priit Vellamäe, Tõnis Sepp, Kirill Anjutin, Stevie Lilander, Allan Prommik, Allan Kraanvelt, Vladimir Karpin, Preedik Heinmaa - kõnelevad oma tööst.

Väljaandest ei puudu ka ameti peadirektori Rene Arikase juhtkiri, IMO ringkirjade loetelu jpm. Teataja on koostanud VA kommunikatsioonijuht Priit Põiklik, toimetanud ja küljendanud merekeele spetsialist Malle Hunt. Lugeda saab seda nii pdf-formaadis "rull-raamatuna" meie kodulehelt kui ka elektroonilises ajakirjade-sirvimise keskkonnas ISSUU (viimane on palju mugavam!).

Väljaanne on kõigile tasuta. Palume väljaande linki jagada oma laevapere liikmetele, koostööpartneritele, merendusinimestele ja kõigile huvilistele.

 

Peipsi järvest leiti suur ja veeliiklejatele ohtu põhjustada võiv kivi

28.10.2016

Veeteede Ameti hüdrograafid, kes teevad laevaga EVA-301 Peipsi järvel mõõdistustöid, leidsid 27. oktoobril järvest suure kivi, mis võib olla ohtlik. Sügavus kivi peal on 0,9 - 1 m, ümbritseva ala sügavus 3,3 - 3,4 m. Kivi leiti Taliku madala ja Vilusi küla vahelisel järvealal asukohas: 58° 52.56’N 026° 59.50’E, kuigi nii asukoht kui sügavus on ligikaudsed, sest mõõdistada pole seda kivi võimalik, mõõdistuslaevaga ei saa ohutuse huvides sellest üle sõita. Muuhulgas, seda konkreetset piirkonda Peipsil varem mõõdistatud ei ole ja seetõttu oli leid ootamatu. Kõigi eelduste kohaselt on tegemist rändrahnuga. Oleme edastanud ka sellekohase navigatsioonihoiatuse.

Kehtivaid navigatsioonihoiatusi Eesti vetes on päris mitmeid, palume veeliikllejatel neid pidevalt jälgida! Muuhulgas hoiatame, et  esmaspäeval ja teisipäeval, st 31. oktoobril ja 1. novembril kell 10.00 – 15.00 (kohalik aeg) toimuvad õppelaskmised Naissaarest läänes, harjutusalal, mille keskpunkt on 59° 35’ N 024° 19’ E. Õppuste ajal on teistel laevadel alas viibimine keelatud. Operatiiv-info mereraadioside kanalitel 61 ja 13.

26.10.2016 Rukki kanali vähim sügavus pärast traalimistöid ja kivide eemaldamist on 5,2 meetrit
20.10.2016 Graafikujärgset parvlaevaliiklust mandri ja Hiiumaa vahel häirib ekstreemselt madal veetase
29.09.2016 Rahvusvahelisel merenduspäeval arutles parlament Eesti merenduse tuleviku üle
27.09.2016 Kolmapäeval on oodata tänavust esimest sügistormi
21.09.2016 Seni puudunud Võrtsjärve põhjaosa navigatsioonikaart valmib uue aasta varakevadeks
14.09.2016 Rege rauta suvel, sama lugu on jäämurdjaga
12.09.2016 Muinsuskaitsepäeval külastati nelja arhitektuurimälestiseks tunnistatud tuletorni 1445 korral

Arhiiv
Veeteede Ameti visioon
Meie põhiväärtused

• Me oleme kompetentsed ja usaldusväärsed
• Me oleme tõhusad ja innovatiivsed
• Me oleme meeskondlikud ja hoolivad
• Me ei tee kompromisse kvaliteedi arvelt

Teavitus häiretest

24h häiretelefon 620 5665

Teavitage häiretest navigatsiooni- märkide töös, laevaliiklusele ohtlikest olukordadest või mere- sõiduohutuse alasest õigus- rikkumisest, reostusest ja turvaintsidentidest:

häiretelefon: (+372) 620 5665
faks:      (+372) 620 5766
e-postnavinfo [at] vta dot ee

Turvaintsidentidest teavitamine:
maritime dot security [at] vta dot ee