Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid


 

LOE LÄHEMALT

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Meremeeste diplomeerimise klienditeenindus neljapäeval, 29. juunil SULETUD

21.06.2017

Head kliendid!

Veeteede Ameti meremeeste diplomeerimise klienditeenindus Lume tn 9 on erandkorras seoses ametnike koolitusega suletud neljapäeval, 29. juunil. Reedel, 30. juunil on teenindus taas avatud tavapärastel kellaaegadel kell 9-12 ja 14-15.

Vabandame ebamugavuste pärast! Infot saab küsida telefonidel: 620 5548, 620 5546. 

19. juunist 10. juulini on veeliiklus Emajõel Tartu Kaarsilla all ajutiselt piiratud

16.06.2017

Oleme ajutiselt peatanud veeliikluse Emajõel Tartu Kaarsilla all seoses Tartu Kaarsilla remondiga ajavahemikul 19. juuni 2017 - 10. juuli 2017. Läbipääs veeliiklejatele tagatakse järgmistel ajavahemikel:

1. esmaspäevast reedeni kell 8.30-8.45, 12.10-12.45, 14.10-14.45, 17.45-18.00, 20.00-6.00;

2. laupäeval ja pühapäeval kell 8.30-8.45, 12.10-12.45, 14.10-14.45, 16.10-16.45, 20.00-6.00.

Veeliiklus peatatakse meresõiduohutuse seaduse alusel ning seoses Tartu linnavalitsuse taotlusega, kuna toimub Kaarsilla remont. Oleme selle kohta edastanud ka navigatsioonihoiatuse, mida saab vaadata navigatsioonihoiatuste portaalist.

Ütle mulle üks ilus poisslapse nimi!

12.06.2017

Kuulutame välja konkursi, et leida Veeteede Ameti väike- ja siseveelaevade osakonna tarbeks soetatud uuele kontrollkaatrile nimi.

Nimi peab vastama headele tavadele, võiks iseloomustada väikelaevainspektorite nõustavat ja ohutust tagavat tööd ning olema samas tabav ja eristuv.

Vaatamata uudise pealkirjas tsiteeritud Oskar Lutsu "Kevadest" pärit lauses viidatule, ei ole loomulikult konkursile pakkumiste tegemine piiratud vaid poisslapsenimedega.

Tegemist on alumiinimist väikelaevaga Buster Cabin E, mis on toodetud Soomes. Uue väikelaeva tutvustuse leiab tootja kodulehelt.

Alus läheb meie Tartu väikelaevainspektorite käsutusse ja sellega hakatakse tööd tegema peamiselt sisevetel: Emajõel, Võrtsjärvel, Peipsil ja Lämmijärvel.

Nime valime välja ja teeme teatavaks 21. juunil.

Ootame pakkumisi ja soovitatavalt ka lühidat põhjendust nimevalikust aadressil teave at vta dot ee hiljemalt 18. juuni päeva lõpuks. Palume kirjas märkida kindlasti ka nimepakkuja enda nimi ja kontakt.

Parima nime pakkujale paneme auhinnaks välja komplekti merekaardiatlaseid ja lohutusauhindadeks navigatsioonikaardi pakkuja enda valikul.

 

Ilmunud on Veeteede Ameti Teataja kevadnumber

06.06.2017

Ilmunud on Veeteede Ameti Teataja järjekordne number. Juba teist korda ilmub Teataja ajakirja Meremees kaante vahel.

Seekordses väljaandes oleme otsustanud olla põhjalikud. Kui juba navigatsioonitulede karakteristikatest kirjutada, siis nii, et see oleks ülevaatlik ja lugedes saaks ikka lõpuks igaüks aru, mida need tähendavad ning millest täpselt märku annavad. Suvel külastab meie tuletornegi tuhandeid inimesi ja sugugi mitte kõik ei tea, et arhitektuurimälestisteks ja vaatamisväärsusteks olevad tornid on samaaegselt ka töötavad navigatsioonimärgid.

Nüüd on hea see ajakiri igaühele pihku pista, et siit siis lugeda, mida erinevalt põlevad, või kui täpne olla, siis plinkivad tuled tornide tipus tähendavad. Meie laevateede osakonna asjatundja Pärtel Keskküla on sellega vaeva näinud ning vaatamata sellele, et artikli lühem versioon on ka varem merendusalases perioodikas avaldatud, otsustasime, et meie enda autori kirjutistel on meie oma ajakirjas kindel koht.

Nagu iga paadimees pole veel meremees, pole ka iga paadisild veel sadam. Aga kas võiks olla? Kui kellelegi turgatab pähe mõte ka oma paadisillast päris sadam välja arendada, on ajakirjas kõik põhilised soovitused ja nipid kirjas. Sadamate järelevalve osakonna juhataja Merily Must kirjutas teemal, kuidas rajada väikesadamat ja mida on tulevasel väikesadama pidajal vaja kindlasti teada ja teha.

Veeteede Ameti Teataja 46. leheküljel avaldame meile saabunud IMO ringkirjad, mille järgi saab igaüks oma nimekirja nendest laevas kaasajastada. Oleme saanud tagasisidet paljudelt professionaalsetelt meresõitjatelt, et laevadokumentatsiooni korras ja järje peal hoidmiseks on selle nimekirja avaldamine teatajas suureks abiks.

Riikliku mereadministratsioonina oleme otsustanud olla inimestele lähedal ja jagada vajalikku nõu ning anda infot just seal, kus liigub kõige rohkem mere ja veeliiklusega seotud inimesi, mistõttu on meie ajakirja kaante vahele jõudnud ka kahe olulise suvise merendusürituse meeldetuletused-plakatid. Olgu need üleskutseks, et ootame kõiki astuma läbi nii Tallinna kui ka Kuressaare merepäevadelt, kus meie ametnikud on lihtsasti leitavad.

Merekeele ja -terminoloogia eest hoolitsemine ning selle populariseerimine pole Veeteede Ameti jaoks mitte ainult vahva võimalus oma missiooni täita vaid lausa meie põhimääruse-järgne kohustus. Seetõttu võtsime seekord põhjalikumalt ette mõiste „loots“. Merekeele nõukoja liige Enn Oja tutvustab lugejale nii sõna päritolu kui ka selle kasutamist. Seega on vajalikku ja huvitavat lugemist seekordses ajakirjas küllaga. Peaasi on süveneda ja mõelda järele, kas kunagi õpitud merendusalased raamatutarkused veel meeles on. Või kui lugeja näol on tegemist maarotiga, on viimane aeg mõelda, et (ikkagi) mereriigi kodanikule kohaselt on merenduse ABC igaühele vajalik ja kasulik.

Lugeda saab siit: https://issuu.com/veeteedeamet/docs/veeteedeametiteataja2017-2/31

Sada last Euroopa merepäeva raames Hundipea sadamas

22.05.2017

Reedel, 19. mail külastas Euroopa merepäeva raames Veeteede Ameti Hundipea sadamat taaskord sadakond õpilast Vanalinna Hariduskolleegiumist, Laagri Koolist, Püünsi Koolist, Tallinna 32. Koolist ja Rocca al Mare Koolist. Lapsed tutvusid sadamaga ning käisid jäämurdjal Tarmo. Väikelaevainspektor Henn Kuum ja sadamate järelevalveinspektor Aleksander Rabi õpetasid lastele päästevesti õigesti selgapanekut ning laevameeskond tutvustas meremeheks olemise võlusid.

Euroopa Nõukogu, Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni presidentide poolt 20. mail 2008. aastal allkirjastatud kolmepoolses deklaratsioonis kiideti heaks Euroopa merepäeva iga-aastane pidulik tähistamine, millega soovitakse pöörata erilist tähelepanu merede ja ookeanide olulisusele meie igapäevaelus. Sel päeval toimuvad kõikjal EL liikmesriikides mitmesugused merendusüritused: korraldatakse külastusi sadamatesse ja laevadele, toimuvad seminarid ja konverentsid ning tutvustatakse uusi projekte merenduses.

Meie meeskonnast andsid oma panuse, et merd lastele lähemale tuua - Tiit Palgi, Aleksander Rabi, Henn Kuum, Malle Hunt, Katriin Pellä, Annika Naame, Peedu Kass, Tiit Heinmets, Lembit Hadje ja Mairold Vaik.

Fotol Laagri Kooli lapsed Hundipea sadamas jäämurja Tarmo vööri taustal.

12.05.2017 Hiiumaa rannikuvetes on projekteeritud ja märgistatud kaks uut laevateed väikelaevnikele
08.05.2017 Rahvusvahelise Hüdrograafiaorganisatsiooni Assamblee I istung
28.04.2017 1. mail jõudis Sõru-Triigi liinile uhiuus parvlaev Soela
03.04.2017 Uus navigatsioonihoiatuste rakendus lihtsustab veeliikleja ohutuse tagamist
29.03.2017 Jäämurdehooaeg on selleks hooajaks lõppenud
20.03.2017 Jää murdmist jagub Pärnu lahele veel vaid loetud päevadeks
20.03.2017 Otsime oma meeskonda vahitüürimeest

Arhiiv
Veeteede Ameti visioon
Meie põhiväärtused

• Me oleme kompetentsed ja usaldusväärsed
• Me oleme tõhusad ja innovatiivsed
• Me oleme meeskondlikud ja hoolivad
• Me ei tee kompromisse kvaliteedi arvelt

Teavitus häiretest

24h häiretelefon 620 5665

Teavitage häiretest navigatsiooni- märkide töös, laevaliiklusele ohtlikest olukordadest või mere- sõiduohutuse alasest õigus- rikkumisest, reostusest ja turvaintsidentidest:

häiretelefon: (+372) 620 5665
faks:      (+372) 620 5766
e-postnavinfo [at] vta dot ee

Turvaintsidentidest teavitamine:
maritime dot security [at] vta dot ee