Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing Dokumendiregister Teabenõue Riigilõivud Täitmata ametikohad
 Asud siin  »  Rubriigid


 

LOE LÄHEMALT

  

NUTIMERI
(testversioon)

Maa- ja merekaardi rakendus
 
 

Baltice.org

 


            Veeteede Amet omab
sertifitseeritud kvaliteedijuhtimissüsteemi
  Veeteede Amet pöörab sellel sügisel suuremat tähelepanu sisevetel liiklejatele

09.10.2015

Väike- ja siseveelaevade osakonna inspektorid on Peipsil ja Emajõel alates oktoobri algusest läbi viinud kaks kontrollreidi. 1. ja 2. oktoobril toimunud  reidi käigus kontrolliti 21 veesõidukit ning avastati neli rikkumist. Kahel juhul ei olnud korras päästevahendid (ühes paadis puudus päästevest, teises veesõidukis olnud päästevest ei vastanud nõuetele). 

6. oktoobril viidi läbi järjekordne reid. Nelja tunni jooksul kontrolliti 23 veesõidukit ja avastati kaks rikkumist. Mõlemal juhul ei olnud paatides päästeveste.

Mõlema reidil nähtu põhjal ning arvestades ka suuroperatsiooni „Peipsi lukku“ tulemusi, rõhutame, et sisevetel liiklejad peaksid pöörama enam tähelepanu päästevarustuse olemasolule ja korrasolekule.  

Paadisõiduks sobivate ilmade korral jätkab Veeteede Amet kontrollreidide läbiviimist ka  järgmistel nädalatel. Navigatsioonihooaja lõpus läbiviidavate reidide eesmärk on, lisaks tavapärasele järelevalvetööle, teha ka järgmisele veesõiduhooajale suunatud ennetustööd. Paadiomanikud, kelle veesõidukis on ilmsiks tulnud puudused,  saavad need  talve jooksul kõrvaldada.

 

Veeteede Amet võttis ehitajalt vastu parvlaeva Kihnu Virve

02.10.2015

30. septembril andis laevaehitusettevõte AS Baltic Workboats Veeteede Ametile üle parvlaeva Kihnu Virve ning 2. oktoobril kanti laev Eesti laevaregistrisse.

Uus laev hakkab sõitma Kihnu saart teenindavatel liinidel ja laeva opereerib AS Kihnu Veeteed.

Parvlaev Kihnu Virve ehitati Euroopa Regionaalarengu Fondi projekti "Väikesaartega ühenduse pidamiseks laevade soetamine“ raames ning tegemist on juba viienda laevaga riigi poolt ehitatavate parvlaevade seeriast.

Kihnu Virve näol on tegemist Vormsi liinil sõitva parvlaeva Ormsö sõsarlaevaga. Laev on 45 m pikk, peamasina võimsus on 2 x 1000 kW ning töökiirus täislastis 12 sõlme. Alus on suuteline liikuma 45 cm pakuses silejääs kiirusega 2 sõlme.

Parvlaev Kihnu Virve maksis 9,3 miljonit eurot, millest 93,5% rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond. Oma esimesele ametlikule reisile läheb uus laev 5. oktoobril.

 

Veeteede Ameti peadirektor kohtus Euroopa Meresõiduohutuse Ameti juhiga

24.09.2015


Käesoleva nädala alguses võõrustas Euroopa Meresõiduohutuse Ameti (EMSA) tegevdirektor Markku Mylly Veeteede Ameti peadirektor Rene Arikast. Kohtumisel osales ka Eesti suursaadik Portugalis hr Andres Rundu.

Päevakorras olevad teemad puudutasid Eesti ja EMSA ootusi Läänemere piirkonda kuuluvate liikmesriikide koostööle ning Veeteede Ameti võimalusi panustada EMSA tegevustesse. Rene Arikas tutvustas Veeteede Ameti tulevasi arengusuundi, Markku Mylly rääkis oma ametkonna ees seisvatest väljakutsetest.

EMSA tegevdirektoril Markku Myllyl on pikaajalised kontaktid Veeteede Ametiga. Olles Soome Mereadministratsiooni peadirektor, juhtis ta aastatel 2003–2005 rahvusvahelist Phare projekti, mille eesmärk oli tugevdada meresõiduohutuse suutlikkust Eestis. Hiljem on ta osalenud Soome esindajana kolme riiki hõlmava Soome lahe kohustusliku laevaettekannete süsteemi (GOFREP) loomises. 

 

14.09.2015 Manilaiu tulepaak tõsteti uude asukohta
11.09.2015 Veeteede Ameti tegemistest septembrikuu algupoolel
03.09.2015 Veeteede Amet avab veebikaardirakenduse Nutimeri testversiooni
02.09.2015 Ilmus Veeteede Ameti Teataja 100. number
28.08.2015 Meeldetuletus väikelaevajuhtidele

Arhiiv
Teavitus häiretest

24h häiretelefon 620 5665

Teavitage häiretest navigatsiooni- märkide töös, laevaliiklusele ohtlikest olukordadest või mere- sõiduohutuse alasest õigus- rikkumisest, reostusest ja turvaintsidentidest:

häiretelefon: (+372) 620 5665
faks:      (+372) 620 5766
e-postnavinfo [at] vta dot ee

Turvaintsidentidest teavitamine:
maritime dot security [at] vta dot ee

Üldnfo

Administratsioon
Tel (+372) 620 5500

Meresõiduohutuse teenistus

Tel (+372) 620 5700

Hüdrograafia ja navigatsioonimärgistuse teenistus

Tel (+372) 620 5600

Kõik kontaktandmed

Ajakirjanikele

Veeteede Ameti tegevusvaldkonda puudutava info saamiseks palume pöörduda tel 620 5529, 620 5500 või meiliaadressil eva @ vta.ee, teave @ vta.ee.