Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Hiiumaa rannikuvetes on projekteeritud ja märgistatud kaks uut laevateed väikelaevnikele


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Hiiumaa rannikuvetes on projekteeritud ja märgistatud kaks uut laevateed väikelaevnikele

Tänavu kevadel tähistati ujuvmärkidega kaks uut väikelaevateed Hiiumaa ümbruse vetes.

Kassari laevatee algab Heinlaiu juurest ning suundub Hiiumaa laidude rivist läbi, Saarnaki ja Hanikatsi vahelt läände, üle Sääre tirbi veealuse osa, läbi nn Sääre silma. Laevatee projekteeritud laius on 100…200 m, vaid Sääre silmas väheneb laius 30 meetrini. Vähim sügavus laevateel on 2,0 m Kaevatsi laiust lõunas ning Sääre silmas 2,1 m.

Vissulaiu laevatee võimaldab Püssirahusilma läbinud alustel liikuda Hiiumaa kirderanniku lähedal ja vältida laialdasest madalate alast avamere poolt ringiga möödumist. Laevatee projekteeritud laius sügavama veega idaosas on 100 m, kitsamas läänepoolses osas 40 m ja vähim sügavus laevateel on 2,9 m.

Ujuvmärgistus on uute laevateede äärde juba paigaldatud, kuid kaardikorrektuur ilmub paberkaartide jaoks 1. juunil väljaandes Teadaanded Meremeestele. Lootsiraamatu lisas "Laevateede punktid" avaldatakse sama kuupäeva korrektuuriga tee teljepunktide koordinaadid koos vastavate GPX-failidega (eelsalvestatud teekonnajooned kaardiplotteris kasutamiseks). Juba praegu saab uute märkide ja laevatee telgede asukohti vaadata aga Nutimere veebirakendusest, kui lülitada sisse VA andmekihid „Laevatee“ ja „Hooajalised ujuvmärgid“. Elektronkaartidel saavad muudatused nähtavaks vastavalt kaarditootjate poolt pakutavatele uuendustele meie veealade kohta.

Veeliiklejate tagasiside uute teede ja märgistuse kohta on oodatud laevateede osakonnale e-posti aadressil lto at vta dot ee.

Veebirakenduse Nutimeri ekraanitõmmis Kassari laevateest.

 

Veebirakenduse Nutimeri ekraanitõmmis Vissulaiu laevateest.