Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Ilmunud on Veeteede Ameti Teataja kevadnumber


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Ilmunud on Veeteede Ameti Teataja kevadnumber

Ilmunud on Veeteede Ameti Teataja järjekordne number. Juba teist korda ilmub Teataja ajakirja Meremees kaante vahel.

Seekordses väljaandes oleme otsustanud olla põhjalikud. Kui juba navigatsioonitulede karakteristikatest kirjutada, siis nii, et see oleks ülevaatlik ja lugedes saaks ikka lõpuks igaüks aru, mida need tähendavad ning millest täpselt märku annavad. Suvel külastab meie tuletornegi tuhandeid inimesi ja sugugi mitte kõik ei tea, et arhitektuurimälestisteks ja vaatamisväärsusteks olevad tornid on samaaegselt ka töötavad navigatsioonimärgid.

Nüüd on hea see ajakiri igaühele pihku pista, et siit siis lugeda, mida erinevalt põlevad, või kui täpne olla, siis plinkivad tuled tornide tipus tähendavad. Meie laevateede osakonna asjatundja Pärtel Keskküla on sellega vaeva näinud ning vaatamata sellele, et artikli lühem versioon on ka varem merendusalases perioodikas avaldatud, otsustasime, et meie enda autori kirjutistel on meie oma ajakirjas kindel koht.

Nagu iga paadimees pole veel meremees, pole ka iga paadisild veel sadam. Aga kas võiks olla? Kui kellelegi turgatab pähe mõte ka oma paadisillast päris sadam välja arendada, on ajakirjas kõik põhilised soovitused ja nipid kirjas. Sadamate järelevalve osakonna juhataja Merily Must kirjutas teemal, kuidas rajada väikesadamat ja mida on tulevasel väikesadama pidajal vaja kindlasti teada ja teha.

Veeteede Ameti Teataja 46. leheküljel avaldame meile saabunud IMO ringkirjad, mille järgi saab igaüks oma nimekirja nendest laevas kaasajastada. Oleme saanud tagasisidet paljudelt professionaalsetelt meresõitjatelt, et laevadokumentatsiooni korras ja järje peal hoidmiseks on selle nimekirja avaldamine teatajas suureks abiks.

Riikliku mereadministratsioonina oleme otsustanud olla inimestele lähedal ja jagada vajalikku nõu ning anda infot just seal, kus liigub kõige rohkem mere ja veeliiklusega seotud inimesi, mistõttu on meie ajakirja kaante vahele jõudnud ka kahe olulise suvise merendusürituse meeldetuletused-plakatid. Olgu need üleskutseks, et ootame kõiki astuma läbi nii Tallinna kui ka Kuressaare merepäevadelt, kus meie ametnikud on lihtsasti leitavad.

Merekeele ja -terminoloogia eest hoolitsemine ning selle populariseerimine pole Veeteede Ameti jaoks mitte ainult vahva võimalus oma missiooni täita vaid lausa meie põhimääruse-järgne kohustus. Seetõttu võtsime seekord põhjalikumalt ette mõiste „loots“. Merekeele nõukoja liige Enn Oja tutvustab lugejale nii sõna päritolu kui ka selle kasutamist. Seega on vajalikku ja huvitavat lugemist seekordses ajakirjas küllaga. Peaasi on süveneda ja mõelda järele, kas kunagi õpitud merendusalased raamatutarkused veel meeles on. Või kui lugeja näol on tegemist maarotiga, on viimane aeg mõelda, et (ikkagi) mereriigi kodanikule kohaselt on merenduse ABC igaühele vajalik ja kasulik.

Lugeda saab siit: https://issuu.com/veeteedeamet/docs/veeteedeametiteataja2017-2/31