Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Jää murdmist jagub Pärnu lahele veel vaid loetud päevadeks


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Jää murdmist jagub Pärnu lahele veel vaid loetud päevadeks

Esmaspäeval kell 12.29 algas kevad ja see tähendab, et ka jäämurdehooaeg jõuab selleks aastaks lõpusirgele. Jääolukord Pärnu lahel on esmaspäevase seisuga selline, et jääpiir Pärnu sadama muulidest edela suunas on ca 8 meremiili. Jääväljad on muutunud väga liikuvaks ja möödnud nädalavahetusel liikusid laevad seal piirkonnas juba iseseisvalt, ilma jäämurdja abita. Jää paksus on varieeruv, 10 cm kuni 30 cm ja jää on osaliselt rüsistunud. Veeteede Ameti jäämurdja EVA-316 jälgib laevade liikumist radariga ja vajadusel juhendab neid raadio teel.

EVA-316 on jäämurdeteenust Pärnu sadamasse sisenevatele ja väljuvatele laevadele pakkunud 10. jaanuarist alates. Selle aja jooksul on laevu teenindatud 233 korda. Laevakütust on selleks kulutatud 372 000 liitrit.

Veeteede Ameti jäämurde koordinaatori Martin Kaarjärve sõnul võib jää murdmise Pärnu lahel lõpetada suure tõenäosusega sellel nädalal või järgmise nädala algul. "Lähen kolmapäeval, 22. märtsil Pärnusse olukorraga tutvuma ning siis saab otsustada kas ja millal saab jäämurde lõpetada," ütles Martin Kaarjärv.

Soome lahel on selleks hooajaks jää murdmine juba lõpetatud. Jäämurdja Botnica seisab Paljassaare sadamas ja jäämurdja Tarmo on Hundipea sadamas. Botnica oligi sel jäämurdehooajal ainus laev, kes Soome lahel jääd murdis, teenindades Sillamäe sadama piirkonnas laevu 10 korda.