Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Meremeeste diplomeerimine  »  Eesti lipu all sõitev laev!


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

 

Baltice.org

 



Küsimused ja vastused: Meremeeste diplomeerimine

Indrek
05.02.2009
Eesti lipu all sõitev laev!
Kas tohib olla vene rahvusest kapten eesti lupu all olevale laevale? Tänud!
Eino Ots
18.02.2009
Re: Eesti lipu all sõitev laev!
Kapteniks ei määrata rahvuse järgi, vaid kodakondsuse järgi. Laeva lipuõiguse ja laevaregistrite seaduse § 3 lõike 1 alusel võib Eesti riigilippu kandval laeval kapteniks olla Eesti või Euroopa Liidu likmesriigi kodanik, samuti Euroopa Majanduspiirkonna lepingu osalisriigi kodanik (Norra, Island, Fääri saared ).

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil