Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Riiklik sadamaregister  »   Kui tihti tuleb sadamas...


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Riiklik sadamaregister

***
28.07.2004
Kui tihti tuleb sadamas...
Kui tihti tuleb sadamas teostada akvatooriumi sügavuste kontrollmõõtmiseid?Kas on vajalik teostada kontrollmõõtmised,kui hüdrograafilised mõõtmised on tehtud 2 a. tagasi?Kas kontrollmõõtmiseid võib teostada sadamas olemasolevate vahenditega või peab seda kindlasti tegema tunnustatud firma?Milline EV seadus seda määrab?
Peeter Väling
10.08.2004
Hüdrograafiliste...
Hüdrograafiliste mõõdistustööde sagedus sadamates (ja üldse merealadel ning ka sisevetel) sõltub põhjasetete liikumisest antud piirkonnas.Seda mõjutavad peamiselt mitmed looduslikud tegurid (põhjasetete iseloom, põhja reljeef, hoovused, lainetus jne.). Sadamates lisandub looduslikele teguritele ka laevade liikumise mõju, mille tulemusel võivad põhjasetted sadama akvatooriumis ümber paikneda, aga ka igasugune ehituslik tegevus (süvendamine, uute kaide ehitus jms.).
Kindlat reeglit kontrollmõõtmiste sageduse kohta ei ole, seda peaks sadama valdaja ise otsustama lähtudes sadama ja selle ümbruse looduslikest iseärasustest (näit. kas esineb palju liivade liikumist akvatooriumisse) ja laevaliikluse intensiivsusest (mida intensiivsem, seda suurem on tõenäosus et põhja reljeef muutub).
Kontrollmõõtmised tuleks kindlasti teha pärast ehitustegevusi, mille käigus akvatooriumi põhjareljeef muutub (näit. süvendamine).
Kontrollmõõdistusi (nagu üldse igasuguseid hüdrograafilisi mõõdistustöid) saab teha ainult Veeteede Ameti poolt tunnustusotsuse saanud
firma. See on määratud Hüdrograafiliste mõõdistustööde tegemise korras ( Majandus- ja kommunikatsiooniministri 6. detsembri 2002. a määrus nr 27) § 1.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil