Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Meremeeste diplomeerimine  »  Merekooli diplomid


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Meremeeste diplomeerimine

Dima
21.05.2009
Merekooli diplomid
Tere! Lõpetan sel aastal EMA Merekooli, antud hetkel oman vahimadruse tunnistuse. Esimene küsimus tuleksi selle kohta, täites aplikatsioone töö otsimisel, keegi ei tea mis mis tunnistus se selline on, see ei ole ei AB ega OS tunnistus, mis ta ikkagi on?

Teine küsimus. Mul on praeguseks hetkeks sataazi 8 kuud selleks, et saada laevajuht alla 500brt on vaja staazi 12kuud, kui ma sõidan 12 kuud välja kas ma saan ka AB tunnistuse või ainult laevajuhi tunnistuse?

Kolmas küsimus. Lõpetasime paar nädalat tagasi Radarvaatleja ja ARPA kasutamise kursuse, aga miks veeteede ametis meile ei väljastata selle kohane sertifikaat? (Öeldi kül, et saame selle koos laevajuhi diplomiga, kuid jäi ikkagi arusaamatuks miks ei saa seda praegu)

Lugupidamisega, Dmitri!
Eino Ots
22.05.2009
Re: Merekooli diplomid
Vahimadruse tunnistus on STCW 1978/95 konventsiooni reegli II/4 järgne rahvusvaheline tunnistus. Seda peavad teadma kõik laevandusega tegelevad inimesed. See tunnistus lubab töötada vahi-roolimadrusena ja ettevaatajana navigatsioonivahis.
Vanemmadruse tunnistuse saamiseks on vaja 18 kuud meresõidupraktikat ja läbida päästevahendite vanema kursus. Vanemmadrus on kogemustega madrus, keda võib määrata pootsmaniks.
Radar -ARPA tunnistust ei ole kunagi Veeteede Ametist väljastatud. Jääb kooli tunnistus. Meilt saab ainult baasõppe kursuse lõpetamise tunnistuse.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil