Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Muu teema  »  Eesti laeva kapteni kodakondsus


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 



Küsimused ja vastused: Muu teema

Andreas
07.07.2009
Eesti laeva kapteni kodakondsus
Laeva lipuõiguse ja laevaregistrite seadus § 3 ütleb et Eesti laeva kapteniks võib olla üksnes EL, EMÜ osalisriigi kodanik või riikidevahelisest lepingust tulenev õigus.

Küsimus: kas Eesti lipuriigi all sõitvale laevale võib kapteniks tulla Eesti või Läti mittekodanik? Kui võib, siis miks võib ja kui ei või, siis miks ei või ? Kes teostab antud seadusele järelevalvet?

Tänades
Välissuhete ja info osakond
14.07.2009
Re: Eesti laeva kapteni kodakondsus
Tere

Laeva lipuõiguse ja laevaregistri seaduse §3 sätestab:

"Merelaeval, mille kohta on väljastatud lipudokument, võib kapteniks olla ainult Eesti kodanik või Euroopa Liidu liikmesriigi või Euroopa Majanduspiirkonna lepingu osalisriigi kodanik. "

http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=131 88137

Järelvalvet teostab lipuriik

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil