Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Tegevusload  »  Purjepaadid


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Tegevusload

Virko
29.10.2009
Purjepaadid
Soov oleks valmistada väikseid klaasplastist purjepaate. Pikkusega kuni 7m ja purjepinnaga alla 25 m2 ( ei lähe sõitmiseks luba vaja).
Selleks on vaja taodelda tunnustamis otsust Veeteede Ametilt. Seal tahetakse saada kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide (diplomid, tunnistused ja muu selline) koopiaid.

Kas see tähendab paadiehituse alast haridust? Kui mul antud haridus puudub, kas siis mul ei ole mõtet taotlust esitada purjepaatide tootmiseks või kuidas peaks siis edasi käituma, et idee saaks ellu viidud?
Andres Kõnd
02.11.2009
Re: Purjepaadid
Kui paat valmistatakse iseenda tarbeks, siis ei pea tunnustamisotsust olema. Sel juhul tuleks projekt Veeteede Ameti väike- ja siseveelaevade osakonnaga (VSLO) kooskõlastada ja hiljem määrab VSLO paadi tehnilised andmed.
Kui soovitakse toota paate müügi eesmärgil, siis on vajalik läbida tunnustamise menetlus vastavalt kehtivale korrale. Menetlus algab taotluse ja selle lisade esitamisest. Tunnustamise korraldamine meresõiduohutuse seaduse § 9 kohaselt ei sea piiranguid isiku töötajate kvalifikatsiooni osas. Menetluse tulemusena otsustatakse, kas isikut tunnustatakse antud tegevusvaldkonnas või mitte.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil