Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Meremeeste diplomeerimine  »  RE:oow


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Meremeeste diplomeerimine

madrus
14.01.2010
RE:oow
oow
Kas EMA Merekooli kaugõppes saadud OOW diplomiga on võimalik tõusta vanemtüürini?Kui ei ole kas siis peab mingigeid lisa koolitusi läbima?
Eino Ots
14.01.2010
Re: oow
EMA Merekoolis piirangudeta vahitüürimehe ja vahimehaaniku kursuste lõpetajad saavad töötada ainult laevadel vahitüürimeestena ja vahimehaanikutena. Kui soovivad töötada kõrgematel ametikohtadel, tuleb lõpetada Mereakadeemia. Mingisuguseid vahepealseid täienduskoolitusi ei toimu.

Et vanemtüürimehe diplomid saada peab olema läbitud kapteni koolitus.Kui võrrelda õppeplaane akadeemias (LL3) ja kaugõppe siis ei ole seal mingi erinevust va. kõrgharidus.Sellist asja nagu kapteni õppe pole seal küll kirjas, kuid jätkus on vaja et oleks läbitud kapteni koolitus. Seadustes Laevapere liikmete koolitus- ja kvalifikatsiooninõuded, diplomeerimise kord, väljastatavate dokumentide vormid ning meresõidudiplomi, kutsetunnistuse ja teiste laevapere liikmetele väljastatavate tunnistuste tunnustamise kord1§ 24 ,§ 26. Tahaks teada siis et mida see kapteni koolitus endast kujutab kui seda eraldi kursusena ei saa ning kui seda pole akadeemia õppekavas sees?
Eino Ots; Ants Ärsis
15.01.2010
Re: RE:oow
Eesti Mereakadeemia Merekooli diplomile on trükitud "Eesti Mereakadeemia Merekool tunnistab, et ............... on täitnud õppekava Laevajuhtimine vahitüürimehe tasemel 500 ja suurema kogumahutavusega laevadel – avamere kalapüük (kood 81386) täies mahus".

Meresõiduohutuse seaduse § 20 lõige 5/3 sätestab: „Meresõidudiplomi taotleja peab omama kutsekvalifikatsiooni vastavat taset ning kõrgharidust, mille omandamisel ta on saanud teadmised ja praktilised oskused valitud ametikohal töötamiseks, järgmiste meresõidudiplomite saamiseks“. Edasi on loetletud kõik Eesti Vabariigis väljastatavad vanemtüürimehe, kapteni, teise mehaaniku ja vanemmehaaniku diplomid. Seoses eeltooduga ei saa vahitüürimehe koolitusega ja kõrghariduseta Eesti Mereakadeemia Merekooli lõpetanu taotleda vanemtüürimehe diplomit.

Praegu töötab Eesti Mereakadeemia välja moodulõppe süsteemi. See süsteem võimaldaks Eesti Mereakadeemia Merekooli vahitüürimehe (või ka vahimehaaniku) koolituse saanud lõpetanul jätkata õpinguid Eesti Mereakadeemias erialase rakenduskõrghariduse omandamiseks, kusjuures võetakse arvesse kõik tema poolt merekoolis õpitu, st akadeemia õppekava ei korda merekooli õppekava.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil