Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Muu teema  »  Kadet - praktikant


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Muu teema

Marko
30.04.2010
Kadet - praktikant
Tere.

Kas on üldse mingit vahet, kas olla laevas kadett või praktikant. Kui minna laeva kadetina olles 19 aastane, kas on määratud ka rahvusvaheliselt, mitu tundi peab päevas töötama? Kas on ka mingeid eritöid, mida ei tohi teha kadetina ja kas töömaht on sama vanemmadrustega?

Tänan tähelepanu eest.
Hannes Vask
05.05.2010
Re: Kadet - praktikant
1. Kas on üldse mingit vahet, kas olla laevas kadett või praktikant?

Eesti (mere)õigus terminoloogias on kasutusel „praktikant“ (vt näiteks nn diplomeerimise määrus , kuid põhimõtteliselt võib neid termineid lugeda sünonüümideks, seega meie arvamuse kohaselt vahet ei ole.

2. Kui minna laeva kadetina, olles 19aastane, kas on määratud ka rahvusvaheliselt, mitu tundi peab päevas töötama?

Laevapereliikmete töö ja puhkeaja normid on määratud rahvusvaheliselt on määratud STCW konventsiooni, ILO 180 ja EL direktiiviga 1999/95/EU.

3. Kas on ka mingeid eritöid, mida ei tohi teha kadetina ja kas töömaht on sama vanemmadrustega?

Küsimuse esimene pool – jah, teatud tööd, näiteks tööd kinnistes ruumides, kõrgustes ja parda taga, eeldavad vähemalt vanemmadruse kvalifikatsiooni. Kuna see on teema, mis otseselt ei kuulu Veeteede Ameti pädevusse, ei oska konkreetsetele õigusaktidele viidata. Laevas üldjuhul peavad olema tööohutusjuhendid ning sealt leiab ka viited õigusaktidele, mis antud lipu all sõitva laeva suhtes kehtivad. Tuleb silmas pidada, et lipuriigi nõuded võivad olla mõneti erinevad.

Küsimuse teine pool – töömaht – oleneb laevaomanikuga sõlmitud lepingust. Veeteede Ameti seisukoht on üldiselt selline, et praktikandil/kadetil peab jääma piisavalt aega ja olema tagatud ligipääs nendele seadmetele/ruumidele, mis on vajalikud antud praktika eesmärgi täitmiseks. On selge, et praktikandil/kadetil on huvi täita laevas vanemmadruse ametikohta ja saada ka vastavat palka, kuid sellisel juhul peab praktikant/kadett ise koos praktika juhendajaks määratud isikuga kandma hoolt selle eest, et täidetud saaksid ka praktika ülesanded.


Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil