Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Meresõiduohutus  »  F tulekustuti


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Meresõiduohutus

V.M
19.08.2010
F tulekustuti
Tere! Tekkis huvi F tulekustuti kohta. Saanud soovituse pr Malle Lõhmuselt pöörduda ljo poole, siis, arvestades, et ljo peaks olema Meresõiduohutuse teenistuse otsealluvuses, pöördungi teie poole.
Lugupidamisega V.M
V.M.
12.08.2010
F tulekustuti
Tere! Olen kuulnud, et FSS nõuab laevadel F tulekustuti olemasolu. Kas võiksite täpsustada mis riistapuu see säärane on ja kuidas seda kasutada?
Lugupidamisega V.M
Malle Lõhmus
12.08.2010
Re: F tulekustuti
Palun pöörduge küsimuse täpsustamiseks laevade järelevalve osakonna poole meiliaadressil ljo @ vta.ee või helistage telefonil 620 5721.
Laevade järelvalve osakond
26.08.2010
Re: F tulekustuti
Tere

International Code For Fire Safety Systems (FSS Code), IV peatükis on teisaldatavate tulekustutite tehniline spetsifikatsioon, samuti viited neile esitavate nõudmiste suhtes.
Vajalike teisaldatavate tulekustutite liigid ja hulga määravad, aga SOLAS peatüki 2, klassiühingute ja laeva lipuriigi reeglistikud.

Võib arvata, et Teie poolt nimetatud "F tulekustuti" on vahu tulekustuti. Selles kasutatakse rõhu all olevate vee ja vahumoodustaja segu, mis väljudes otsikust moodustab vahu. Moodustunud vahtu kasutatakse põlevate puitmaterjalide, paberi, riide ja õlide kustutamiseks.
Käsitsi teisaldatavate vahukustutite kaal ei tohi ületada 23 kg.
Masinaruumides ja parvlaevade autotekkidel kasutatavate ratastel teisaldatavate vahukustutite kaal on enamikel juhtumitel 50 kg.

Sama tähistusega "F" on kasutusel fryerites ( õlide ja rasvakogusega üle 3liitri ja läbimõõduga enam kui 300 mm) tekkivate põlemiste (F tüüpi põlengud) kustutamiseks vedelate kaaliumiühenditega täidetud tulekustutid
(Wet chemical).

Antud tulekustuteid ei ole soovitatav kasutada tuleohtlike õlide ja elektrivarustuse kustutamiseks.

Nimetatud tulekustutid ei ole laevadel veel kohustuslikud, küll aga peab ruumides, kus on suured fryerid ja praepannid olema täiendav statsionaarne tulekustutussüsteem.

Lugupidamisega

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil