Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Muu teema  »  seadusetõlgendus


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 



Küsimused ja vastused: Muu teema

Raul
17.09.2010
seadusetõlgendus
Tere.
Meresõiduohutuse seaduse §62(2)5) ütleb, et peab kontrollima enne laeva väljumist, kas laeval ei ole sadamast väljumise keeldu.
Kuidas Teie seda tõlgendate? Kas piisab laevaagendi ja sadamakapteni osakonna infost kinnitamaks, et laev ei oma keeldu, või peab loots ilmtingimatta isiklikult nägema kirjalikku väljumisluba (ülddeklaratsiooni).
Juriidiline osakond
11.10.2010
Re: seadusetõlgendus
Kui Veeteede Amet keelab laeval sadamast väljuda, teatab ta sellest viivitamata politseile, tollile ja sadamakaptenile. Nimetatud kohustus tuleneb MSOS § 78 lõikest 5. Seega on nii sadamakaptenil kui ka agendil informatsioon, kui laeval on keelatud sadamast väljuda. Sellisel juhul ilmselt agent kas tühistab või lükkab edasi lootsi tellimise. Ülddeklaratsioonis selline teave ei kajastu.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil