Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Muu teema  »  Sadam mittelaevatataval veekogul


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Muu teema

Tuuli
01.11.2010
Sadam mittelaevatataval veekogul
Tere,

Kuidas ja millises mõistes kasutatakse mõistet "väikesadam" ja "akvatoorium" veekogu kohta, kus on väikesadama mõõtu jahtklubi ja kalapaadid sõidavad, aga veekogu pole laevatatavate veekogude loetelus?
Millised on erinevused väikesadamal laevatataval veekogul ja mittelaevatataval veekogul?

Tänan vastuse eest.
Sadamate järelevalve osakond
03.11.2010
Re: Sadam mittelaevatataval veekogul
Tere

Vastavalt sadamaseaduse (SadS) § 1 lg 1 kohaldatakse seadust meresadamatele ning laevatatavatel sisevetel ja nendega piirnevate veekogude laevatatavates suudmetes (laevatatavad siseveed) asuvatele sadamatele. Ehkki SadS ei sisalda laevatavate sisevete loetelu, saab siinkohal lähtuda meresõiduohutuse seaduse (MSOS) § 2 p 11 definitsioonist, mille kohaselt laevatatavad siseveed on Emajõgi ja Väike-Emajõgi Võrtsjärvest Pikasilla sillani ning Võrtsjärv, Peipsi järv, Pihkva järv ja Lämmijärv ning nimetatud järvedesse suubuvate jõgede laevatatavad suudmed ja alamjooksud ning Narva veehoidla ja Narva jõgi Peipsi järvest kuni Narva koseni.

Sildumiskohtadele, mis vastavad küll SadS sätestatud sadama määratlusele, kuid ei asu laevatatavatel sisevetel, seadust ei kohaldata - seega ei tõusetu nende puhul esitatud küsimus üldse.

Lugupidamisega

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil