Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Meremeeste diplomeerimine  »  Meresõidupraktika arvestamine


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Meremeeste diplomeerimine

Mart
31.01.2011
Meresõidupraktika arvestamine
Tere

Sooviks teha endale ühe asja selgeks.
Nimelt esitasin meremeeste diplomeerimis osakonnale oma meresõidupraktikai tõendid, et teha kindlaks kas mul on täis meresõidupraktika (1 aastat) et sooritada 3000-se ja suurema kogumahutavusega laeva vanemtüürimehe eksam. Vastuseks öeldi et mul on puudu paarkümmend päeva meresõidupraktikat et seda eksamit teha.
Mul on ettenäidata nii meremehe teenistus raamatus kui ka meresõidupraktika tõendil et viibisin Eestis vähem kui 30 päeva (on 3 eraldi meresõidupraktika tõendit ühelt ja samalt laevalt).
Võttes aluseks seaduse " "Laevapere liikmete koolitus- ja kvalifikatsiooninõuded, diplomeerimise kord, väljastatavate dokumentide vormid ning meresõidudiplomi, kutsetunnistuse ja teiste laevapere liikmetele väljastatavate tunnistuste tunnustamise kord"
§ 16. Meresõidupraktika arvestamine
(2) Laevapere liikme meresõidupraktika ajast arvatakse välja sadamas või remondis viibiva laeva seisuaja osa, mis ületab 30 päeva, samuti enam kui 30 päeva pikkune ajavahemik, mille kestel laevapere liige ei viibinud laeval."

Soovikski ma teada, miks ei arvestatud minul meresõidupraktika sisse neid kodus oldud päevi (kodus viibisin vähem kui 30-nd päeva? Põhjenduseks toodi, et minul ei arvestata neid päevi sisse kuna mul oli meresõidupraktika sellelt ühelt laevalt 3-l erineval paberil(meresõidupraktika tõend). Oleks olnud ühel paberil(meresõidupraktika tõend), oleksid arvestanud need päevad meresõidupraktika sisse.
Kui meremeeste diplomeerimise osakond arvestaks ka kodus oldud aja meresõidupraktika sisse siis oleks mul 1 aasta täis.

Paluks selgitust.

Kõike parimat soovides,
Mart
Meremeeste diplomeerimise ja registri büroo juhataja
07.02.2011
Re: Meresõidupraktika arvestamine
Tere

Arvatavasti lugesime päevi valesti, vabandame. Kehtiva määruse sätete järgi arvestatakse kuni 30 päeva reiside vahel meresõiduks. Palun esitage uuesti oma dokumendid.

Lugupidamisega

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil