Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Muu teema  »  Värvipimedus


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Muu teema

Kermo
20.10.2011
Värvipimedus
Tahtsin minna merekooli õppima tüürimeheks, kuid arstlikus komisjonis selgus, et olen värvipime, ei tee mingil määral rohelisel ja punasel vahet, värvipimeduse testis osasi numbreid ei näe, aga muidu näen kõiki värve hästi ja suudan neid vabalt eristada. Meremeeste haiglas mulle räägiti, et peaks saama mingil määral mardruseks. Oskate äkki vastata kas saab teha madruse pabereid sel juhul?
Välissuhete ja info osakond
26.10.2011
Re: Värvipimedus
Tere

Navigatsiooni vahis seisvale isikule on järgmised nõuded:

§ 3. Nägemisnõuded
(1) Laevajuhi ja sellele erialale õppima asuja ning navigatsioonivahis osaleja korrigeerimata nägemisteravus ei tohi olla alla 5/20 parema nägemisega silmas ja alla 5/30 halvema nägemisega silmas ning korrigeeritult binokulaarselt mitte alla 5/5.
(2) Kui laevajuht või navigatsioonivahis osaleja on sellel ametikohal töötanud üle viie aasta ja on üle 40 aasta vana, ei tohi korrigeerimata nägemisteravus olla alla 5/30 binokulaarselt ning korrigeeritult binokulaarselt mitte alla 5/6,6.
(3) Lõigetes 1 ja 2 sätestatud juhul on nõutav normaalne vaateväli ja värvusnägemine ning pimedas nägemine.
(4) Lõikes 1 nimetamata meremehel ja õppima asujal ei tohi korrigeerimata nägemisteravus monokulaarse nägemise korral olla alla 5/30 ning korrigeeritult kas monokulaarselt või binokulaarselt mitte alla 5/10.

Tänapäeval peavad laevas seisma navigatsiooni vahis enamus madrused, aga soovitame teil õppima minna, kas mehaanikuks või motoristiks.

Lugupidamisega

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil