Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Meresõiduohutus  »  valvepaat


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Meresõiduohutus

urmas sall
11.12.2012
valvepaat
Tere,
kui suurtel vedurlaevadel (pikkus/kogumahtuvus ) peab olema valvepaat tänaste seaduste järgi ja kas on oodata muudatusi lähiajal
Laevade järelvalve osakond
14.12.2012
Re: valvepaat
Tere

Vastavalt määrusele "Klassifitseerimata laevade seadistamise ja varustamise nõuded" (https://www.riigiteataja.ee/akt/628800), kohalduvad vedurlaevale vastavalt kogumahutavusele järgnevad nõuded ja antud määruse peatüki kontekstis kehtivad vedurlaevadele kaubalaevade nõuded:

 §28 (5) „Kaubalaev kogumahutavusega 500 ja enam peab olema varustatud vähemalt ühe valvepaadiga“.
 §28 (6) „Kaubalaev kogumahutavusega 500 ja enam, mis on ehitatud enne 1. juulit 1986. a, ja kogumahutavusega alla 500, millel puudub valvepaadile kehtestatud nõuetele vastav päästepaat, peab olema varustatud spetsiaalse valvepaadiga, mis ei pea täielikult vastama LSA koodeksi nõuetele“.
 §28 (7) „Valvepaati ei nõuta kaubalaevalt kogumahutavusega alla 300. Valvepaadi puudumisel peavad olema teised abivahendid merrekukkunu päästmiseks“. Ehk põhimõte on siin järgmine: kuna laev on nii väike, siis on võimalik temaga merrekukkunu juurde manööverdada ja merrekukkunu otse laeva pardale tõmmata. Olenevalt parda kõrgusest ja teistest asjaoludest, peavad selleks olema vastavad abivahendid.

Vastus teisele küsimusele – praegusel hetkel ei ole seadusemuudatusi planeeritud

Lugupidamisega

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil