Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Meremeeste diplomeerimine  »  GMDSS ROC kinnitusleht


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

 

Baltice.org

 



Küsimused ja vastused: Meremeeste diplomeerimine

Madis Rehepapp
17.02.2013
GMDSS ROC kinnitusleht
Tere.

Vabariigi valitsuse määrus "Laevapere liikmete koolitus- ja kvalifikatsiooninõuded, diplomeerimise kord ..." §9 lõige 1 sätestab muuhulgas, et "Kinnituslehte ei nõuta kohalikus rannasõidus alla 200-se kogumahutavusega laeval, välja arvatud reisilaeval."

Kas see tähendab, et väikelaeval võib meresidevahedit kasutada ka isik, kellel on olemas piirangutega raadioside operaatori tunnistus, kuid selle kinnitusleht on aegunud?

Kas sama kehtib ka kui väiksema kui 200-se kogumahutavusega laeva kipri puhul kohalikus rannasõidus?
Meremeeste diplomeerimise ja registri büroo
18.02.2013
Re: GMDSS ROC kinnitusleht
Tere

Loogiliselt võttes ei pea ka piirangutega raadioside operaatori tunnistusel olema kinnituslehte kohalikus rannasõidus. Kuid kutsetunnistuse kinnituslehe töötamiseks laeval võib vormistada regulaarse meresõidu praktikaga. Tahaks igaks juhuks juhtida tähelepanu kohalikus rannasõidus töötavatele kaluritele, et kui nad väljuvad kohalikust rannasõidust kaugemale ilma kinnituslehtedeta, võivad inspektorid neid karistada rahatrahviga kuni 2000 eurot. Aluseks on võetud meresõiduohutuse seaduse § 9418 .

Lugupidamisega

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil