Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Muu teema  »  Sadamakapteni teenistus ja sadamateenistus


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Muu teema

Heldy Põlluste
22.09.2014
Sadamakapteni teenistus ja sadamateenistus
Millistest õigusaktidest tulevad mõisted sadamakapteni teenistus ja sadamateenistus? Tundub, et sama teenistus, lihtsalt erinevalt nimetatud erinevates eeskirjades.
Sadamate järelevalve osakond
26.09.2014
Sadamakapteni teenistus ja sadamateenistus
Kuna tegemist ei ole õigusmõistetega, siis juriidilist tähendust nad ei oma. Kui sadamakapteni töökohustuste täitmine on korraldatud selliselt, et on loodud struktuuriüksus, mis vastavalt kokkulepitud graafikule tegeleb nö operatiivtööga, siis nimetataksegi seda sageli sadamakapteni või sadamateenistuseks. Sellise üksuse olemasolu ei ole nõutud, kuid suuremates sadamates on see reeglina vältimatu ning üldjuhul täidab see ka ülesandeid, mis ei seondu otseselt sadamakapteni kohustustega. Harrastusmeresõitjaid teenindavates väikesadamates on vähemalt päevasel ajal tavaliselt kohal sadama ülevaataja.

Kui ma õigesti aru saan, on küsimus seotud nn Suaru sadama eraldamisega Kihnu sadamast. Kulude minimeerimiseks oleks ilmselt mõistlik AS-iga Saarte Liinid kokku leppida ühise sadamakapteni (teenistuse) osas. Ühtlasi tuleb uuele sadamale ka ametlik nimi määrata.

Lugupidamisega

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil