Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Muu teema  »  Jäätee võimalikusest Lääne- Eesti saarte vahel!


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Muu teema

Tarmo Suurvärav
24.01.2006
Jäätee võimalikusest Lääne- Eesti saarte vahel!
Tere!

Kuulsin pühapäeval Kuivastust laevaga mandrile tulles, et SLK plaanib Rohuküla- Heltermaa liinil laeva vahetust ja seda Kuivastu- Virtsu liinilt. Kas nende seesugune tegevus on seadusega kooskõlas? Nende tegevuse tõttu on purustatud võimalik jäätee saarte vahel! ( kuulsin, et jää olevat ca. 20 cm paks)
Samas tean, et St. Ola süvis on suurem, kui Ofelia oma.

Ette tänades.
Tarmo.
Malle Lõhmus
25.01.2006
Re: Jäätee võimalikusest Lääne- Eesti saarte vahel!
Jah, teema leidis laialdast kajastust ka ajakirjanduses. Kuna ametlikult laevaliiklus sel ajal veel suletud ei olnud, ei vajanud Saaremaa Laevakompanii ka Veeteede Ametilt kooskõlastust (ega olnud ka seadusega vastuolus).
Esmaspäeval, 23. jaanuaril 2006. a esitasid Maanteeamet ja Saarte Teedevalitsus Veeteede Ametile taotlused laevaliikluse sulgemiseks Väinameres Kuivastu- Virtsu joonest kuni Rohuküla- Heltermaa jooneni seoses riiklike jääteede rajamisega mandri ja saarte vahele. Pärast seda alustas Veeteede Amet vastava käskkirja ettevalmistamist ja 24. jaanuari 2006. a käskkirjaga peatas Veeteede Ameti peadirektor Andrus Maide alates 25. jaanuarist 2006. a kella 00- st ajutiselt Väinameres laevaliikluse Virtsu–Kuivastu laevateest põhja poole, Rohuküla–Heltermaa laevateest lõuna poole ja Sõru–Triigi laevateest ida poole jääval merealal.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil