Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Riiklik sadamaregister  »  sadamapass ja sadama eeskirjad


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Riiklik sadamaregister

asti
15.08.2006
sadamapass ja sadama eeskirjad
Kas Lennu- ja Peetri sadamatele on väljastatud sadamapassid ja on olemas kehtivad sadama eeskirjad? Kui ei, siis millistel alustel toimub neis sadamais laevade manööverdamine/sildumine?
Tekib küsimus millised on lubatud süvised kaide ääres, millised on piirangud (tuul, nähtavus) laevade sisenemiseks/väljumiseks, jne.
Erik Noor
22.08.2006
Re: sadamapass ja sadama eeskirjad
Nii Lennusadama kui ka Peetri sadama passistamise protsess on seniajani seisnud Lennusadama omandivaidluse taga. Seda põhjusel, et nimetatud sadamate puhul on tegemist piirinaabritega ning olukorras, kus ühel neist puudus valdaja sadamaseaduse mõistes, ei määranud Vabariigi Valitsus kummalegi akvatooriumi. Seega ei ole hetkel võimalik kumbagi sadamat ametlikult laevaliikluseks avada ning sadamateenuste osutamine (st tulu saamise eesmärgil) neis ei ole lubatud. Ettevalmistused sadamate passistamiseks on aga käimas ning mõlemas sadamas töötab atesteeritud sadamakapten - Peetri sadamas Riho Randoja (tel: 5060651) ja Lennusadamas Rein Raudsalu (tel: 6135539). Küsimustega navigatsioonitingimuste kohta kõnealustes sadamates palume seega pöörduda sadamakaptenite poole.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil