Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Meremeeste diplomeerimine  »  Purjepaadi luba


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

 

Baltice.org

 



Küsimused ja vastused: Meremeeste diplomeerimine

Erki
17.11.2006
Purjepaadi luba
Tere

Mul on ilma mootoritta 5 meetri pikkune purjepaat. Milliseid lubasid ja pabereid mul on tarvis, kui ma soovin sellega sõita kaldast ka kaugemale kui 5 miili?

Lugupidamisega
Erki
Henn Kuum
22.11.2006
Re: Purjepaadi luba
MOS § 39 (5):

Veesõiduki juhtimiseks, millel on purjepind kuni 25 m2 või mootori võimsus kuni 25 kW, ei nõuta väikelaevajuhi tunnistust, kui veesõiduk sõidab valgel ajal ja hea nähtavuse korral merel kuni 5 meremiili kaugusel kaldast ja sisevetel kuni 9 kilomeetri kaugusel kaldast.

Seega sõites kaugemale kui 5 miili kaldast on nõutud väikelaevajuhi tunnistus. Samuti peavad olema kaasas väikelaeva registreerimistunnistus ja ka volitus juhul, kui aluse omanik ei viibi aluse pardal (majandus- ja kommunikatsiooniministri määrus nr 75; § 2)

Lisainfo: väike- ja siseveelaevade osakonna vaneminspektor Henn Kuum tel 6205 7754.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil