Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Meremeeste diplomeerimine  »  Tüürimees


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Meremeeste diplomeerimine

Jaanus
22.03.2007
Tüürimees
Tere. Kuidas jagatakse laevas tüürimehe kohad?
Kas nii, et kõige suurema meresõidupraktikaga on vanemtüürimees, järgmine on vahitüürimees jne?
Kas on ainult üks vanemtüürimees, vahitüürimees...
Kas tüürimehi on vanemtüürimees, teine tüürimees, kolmas tüürimees kuni viienda tüürimeheni või võib neid veel rohkem olla?
Kas ühe eralduspaelaga pagun vastab ainult vahimehaaniku, elektrimehaaniku ja külmutusseadmete mehaaniku ametikohale või mõnele tüürimehe ametikohale ka.
Loodan, et saan vastuse mõnele küsimusele. Ette tänades.
Eino Ots
28.03.2007
Re: Tüürimees
Suures kaubalaevas on ametikohad: kapten, vanemtüürimees ja kaks vahitüürimeest (neid võib ka nimetada teiseks ja kolmandaks tüürimeheks).

Väiksemas kaubalaevas on: kapten, vanem- ja vahitüürimees. Kui laev on väike ja reeder kokkuhoidlik, määratakse laevale ainult kapten ja vanemtüürimees.

Suurtel reisilaevadel on: kapten, vanemtüürimees ja kolm vahitüürimeest.

Masinaruumis töötavad: vanemmehaanik, teine mehaanik ja üks või kaks vahimehaanikut. Lisaks võib veel olla elektrimehaanik.

Kapteni ja vanemmehaaniku pagunil on neli paela, vanemtüürimehel kolm paela. Vahitüürimehel, teisel mehaanikul kaks paela. Vahimehaanikul, külmutusseadmete mehaanikul ja elektrimehaanikul üks pael.

Vanemtüürimehe ja teise mehaaniku diplomite omanikud on pikaajalise meresõidukogemustega spetsialistid. Kui nad töötavad kuni 18 kuud oma ametikohtadel, siis saavad kapteni või vanemmehaaniku diplomid .Nii kõrgele ametikohale jõudmiseks tuleb lõpetada Eesti Mereakadeemia.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil