Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Muu teema  »  Teenistusraamatu täitmine


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Muu teema

Ivo
29.08.2007
Teenistusraamatu täitmine
Seoses meremehe teenistusraamatute sissekannetega on tekkinud mõned küsimused.
Kui uuel laevapereliikmel on eelmiste reederite juurest mõnel sissekandel puudu mahamusterdus, kas on lubatud see mahamusterdus teha tema uues laevas? Juhul kui ei ole, kas siis on lubatud teha uus sissekanne nii, et jäävad lahtiseks eelnevad munsterdused?
Juhul kui töötaja töötab lühikeste vaheaegadega kahes erinevas laevas, kas on tal lubatud omada kahte samaaegset pealemusterdust? Näiteks olukorras, kus töötaja töötab paaripäevaste vahedega kahel erineval reisilaeval, saaks tema teenistusraamat iga kord korrektselt peale ja mahamusterdus sissekandeid tehes täis üpris lühikese ajaga.
Meremeeste diplomeerimise ja registri büroo
03.09.2007
Re: Teenistusraamatu täitmine
Tere,

Seadusandlikes dokumentides ei ole täpselt sätestatud teenistusraamatu täitmise kord. Arvatakse, et see on küllaldaselt lihtne. Sissekandeid meremehe teenistusraamatusse võivad teha selle laeva kapten, laevaomaniku esindaja või laeva mehitamisega tegelev tööturu teenuse tegevusluba omav ettevõtja, kui ta saadab isiku laevale tööle. Needsamad isikud peavad tegema ka mahamunsterdamise. Mitte keegi teine teisest firmast.

Arvan, et kui isik töötab regulaarselt väikeste vaheaegadega kahel laeval, võiks olla sissekanded mõlema laeva kohta üheaegselt. Eriti veel siis, kui isik soovib tõestada oma meresõidupraktikat. Laevalt tuleb mahamunsterdada siis, kui vaheaeg töös on rohkem kui 30 päeva ja kui isik tahab tõestada meresõidupraktikat. Kui ei soovi tõestada, siis pole Veeteede Ameti jaoks oluline. Sissekandeid võib kontrollida Piirivalve.

Eino Ots
Osakonna juhataja
620 5545

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil