Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Riiklik sadamaregister  »  akvatooriumist


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Riiklik sadamaregister

küsija
07.03.2008
akvatooriumist
Tere,
kas sadamavaldaja on kohustatud tagama ka sadma akvatooriumi merepõhja puhtuse reostusest sadmasse sissesõidu teel (nt. merepõhjas olevad autokummid, köied jne, mis võivad sattuda laeva vinti ja seda kahjustada)? Kui jah, siis palun viidet mingile määrusele, mis seda reguleerib.
Tänud.
Erik Noor
12.03.2008
Re: akvatooriumist
Antud olukorda reguleerivad põhiliselt järgmised sadamaseaduse sätted:
§ 6 lg 1: Sadamakapten on sadama valdajaga töö- või teenistussuhetes olev isik, kelle ülesandeks on korraldada ohutut laevaliiklust ühes või mitmes tema tööpiirkonnaks määratud sadamas; ja § 6 lg 3, mille kohaselt on muuhulgas sadamakapteni ülesandeks tagada tingimused laevade ohutuks manööverdamiseks ja seismiseks sadamas.
§ 12 lg 1 p 3: Sadama valdaja on kohustatud tagama deklareeritud sügavused sadama akvatooriumil ja sissesõiduteel vastavalt sügavuste mõõtkavalisele kaardile.
Seega on tegemist üldise sadamavaldaja kohustusega tagada sadamas ohutu laevaliiklus ning akvatooriumis asuvad ohtlikud esemed või objektid tuleks näiteks navigatsioonimärgistuse abil tähistada, üldse eemaldada või tuleks deklareerida sadama akvatooriumi sügavused selliselt, et veesõidukitele oleks tagatud piisav ohutusvaru. Olukorrast olenevalt võib lahendusi olla teisigi.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil