Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Meremeeste diplomeerimine  »  Väikelaevajuhi tunnistus välismaal


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Meremeeste diplomeerimine

Martin
28.04.2008
Väikelaevajuhi tunnistus välismaal
Kuidas on lood ARK poolt väljastatavate väikelaevajuhi tunnistustega välismaal? Millistes riikides meie väikelaevajuhi tunnistus peab kehtima? Kas kõikides Euroopa Liidu riikides, või ka kaugemal? Kas kusagil on olemas täpne nimikiri riikidest, kus meie väikelaevajuhi tunnistus peab (peaks) kehtima?
Hannes Vask
07.05.2008
Re: Väikelaevajuhi tunnistus välismaal
Tänasel päeval puuduvad Euroopa Liidu liikmesriikides ühtlustatud nõuded väikelaevajuhi kvalifikatsioonile ja tunnistusele. Kas ja millistel tingimustel riik tunnustab teise riigi poolt välja antud väikelaevajuhi tunnistusi, on seega iga riigi siseriiklik küsimus. Veeteede Ametil puudub ülevaade Eestis välja antud väikelaevajuhi tunnistuste tunnustamise kohta teiste riikide poolt.
Praktikast on teada, et üldiselt Euroopa riikides ARKi poolt välja antud väikelaevajuhi rahvusvahelisi tunnistusi aktsepteeritakse ning ARKi väljastatud tunnistusi kasutatakse ka kutselise väikelaevajuhina tegutsedes kuni 24 meetristel laevadel.
Kui Teile on teada konkreetsed riigid, mille vetes Te soovite väikelaevajuhina tegutseda, siis oleks soovitatav võtta ühendust selliste riikide mereadministratsioonidega. Kui siirdute teise Euroopa riiki kutsetööle väikelaevajuhina võiks Teie väikelaevajuhi tunnistuse koopia kinnituse saamiseks tunnustamise kohta esitada mereadministratsioonile Teie tulevane tööandja – ei ole kuulda olnud, et Eesti väikelaevajuhi tunnistusega oleks kellelgi Euroopa vetes probleeme tekkinud, kuid selleks, et kindel olla, oleks selline protseduur soovitatav.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil