Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Meremeeste diplomeerimine  »  Kuni 500-vahitüürimees MIKS AINULT BALTIC SEA


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Meremeeste diplomeerimine

Patrick
07.10.2008
Kuni 500-vahitüürimees MIKS AINULT BALTIC SEA
Et siis järgmine küsimus teadja-ja seadusemeestele, et õpin 4 aastat EMA merekoolis tüürimehe eriala saan selle raames sadu erialaseid loenguid nii navigatsioonis, merepraktikas jne ja nüüd kus on siis vahitüürimehe kuni 500 diplomi kätte saamise aeg, leian ühtäkki, selle kinnituslehelt piirangu Balticsea...no tule taevas appi, sest no olgem ausad...see on ju lolluste lollus, sest iga selle diplomi omanik teab et baltimere piirkonnas võid selle paberiga põhimõtteliselt per...et pühkida, ja ainuke arvestatav piirkond euroopas kus kuni 500 paberiga on võimalik tööd leida oleks vahemere piirkond ja mis veel kõige parem...inimene kes saab väikelaevajuhi paberid käib mõned nädalad õhtuti kursustel teeb põhimõtteliselt madruse kutse eksami saab rahvusvahelise diplomi...Ma leian küll, et siin kohas on nüüd küll seadustes ikka väga väga mõõda pandud ja olen kindel, et minuga kaasa mõtlejaid on palju teisigi. Jään ootama teilt põhjalikku ja konkreetset vastust sellele küsimusele. Ja lisaksin veel, et EMA merekoolis ei ole sellest õeldud kooli astumisel sõnakestki ja mis veel parem juhtivad töötajad rääkimata õppejõududest tegid suured silmad ja suu lahti kui nägid piirangut Baltic sea.
Eino Ots
20.10.2008
Re: Kuni 500-vahitüürimees MIKS AINULT BALTIC SEA
Eesti Mereakadeemia Merekooli õppeprogrammid on koostatud lähtuvalt Vabariigi Valitsuse 30. oktoobri 2003. a määruse nr 273 "Laevapere liikmete koolitus- ja kvalifikatsiooninõuded ..." sätetest (https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=830757 ).
Määrus on aga välja töötatud, lähtudes STCW 1978/95 konventsiooni reegli II/3 nõuetest. Et oleks võimalik töötada vahitüürimehena laeval väljaspool Läänemerd, tuleb lõpetada Mereakadeemia või hiljuti avatud maksulised piiranguteta vahitüürimehe õppekursused Merekoolis.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil