Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Meresõiduohutus  »  Väikelaeva päästevarustusel peab olema väikelaeva registreerimisnumber või väikelaeva nimi


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Meresõiduohutus

Andri
01.02.2009
Väikelaeva päästevarustusel peab olema väikelaeva registreerimisnumber või väikelaeva nimi
Määruse "Nõuded väikelaeva varustusele, väikelaeva tehnilise ülevaatuse kord ja kontrollakti vormid väikelaeva registreerimiseks ning väikelaeva või jeti pisteliseks kontrollimiseks" § 6 lg 4 kohaselt peab väikelaeva päästevarustusel olema väikelaeva registreerimisnumber või väikelaeva nimi. See siis tähendab, et näiteks päästevestil peab olema nimetatud tähis ehk vest on seotud alusega.

See kohustus võiks teise variandina olla isikupõhine. Seda põhjusel, et suurel osal meresõitjatest on isiklikud vestid vastavalt ehitusele (vaht/isetäituv) ja kaalukategooriale. Vesti saab valida ka vastavalt ilmale või sõiduviisile (kruiis või sportpurjetamine) ehk sellega seotud õnnetuse tõenäosusele (kas isetäituv vest on ka iseaktiviseeruv või manuaalne). Seega pole aluse poolt "pakutav" variant parim lahendus, sest see ei pruugi vajadustele vastata.

1. Teen ettepaneku, et määrusesse lisada ka võimalus muuta vest isikupõhiseks ehk vestil peaks esitama selle kandja nime, isikukoodi, telefoninumbri ja alternatiivse telefoninumbri (õnnetuste puhuks).

2. Teiseks soovin vastust, mis kujul/tehnikas peab praeguse määruse põhjal registreerimisnumber ja väikelaeva nimi päästevarustusele kantud olema? Kas selleks sobib ka kergelt eemaldatav ehk ka vahetatav veekindel nö sedel? Vaja oleks seda juhuks, kui üks omanik kasutab erinevaid aluseid ja et ei peaks igale alusele sarnast kogust päästevarustust soetama, sest sõita saab ta ikkagi vaid ühe alusega samaaegselt.
Andres Kõnd
09.04.2009
Re: Väikelaeva päästevarustusel peab olema väikelaeva registreerimisnumber või väikelaeva nimi
Asjakohane muudatusettepanek on MKM-i määruse muudatustes sees.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil