Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Küsimused ja vastused  »  Muu teema  »  ujuvmaja


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Küsimused ja vastused: Muu teema

Marko
01.03.2009
ujuvmaja
Tere
Mida peab tegema ja milliseid nõudeid järgima et alustada ujuvmaja ehitust ja kas selle võib paigutada näiteks Tallinna lahte, Viljandi järve, Võrtsjärve?
Maja oleks teisaldatav 18m pikk ,6m lai ja 6m kõrge
otstarve elumaja
Hannes Vask
09.04.2009
Re: ujuvmaja
Veeteede Amet (VA) on viimastel aastatel järjekindlalt tegelenud sellise ujuvmajade kontseptsiooni väljatöötamisega, mis tagaks läbi järelevalvetegevuse selliste objektide ohutuse Veeteede Ameti pädevuse piires ning samas oleks sellise tegevuse arendajatele mõistlikult koormav.

Tänasel päeval oleme jõudnud sisukohani, et VA ei teosta järelevalvet ujuvmajade üle, mis on alla 24 meetri pikad ning mida ei kasutata majandustegevuses ning mis ei osale veeliikluses.

Seega, kui Te ehitate enda tarbeks 12-meetrise pikkusega ujuvmaja, mis on püsikindlalt kalda külge kinnitatud, ei laiene sellele VA järelevalvetegevus. Juhul, kui Te soovite oma maja veekogu mööda teisaldada piiriveekogul (Teie küsimuse kontekstis siis Tallinna lahel), tuleb see autoregistri keskuses registreerida ning läbida registreerimiseelne ülevaatus. Registreerida tuleb ujuvmaja ka siis, kui planeerite selle pukseerimist Võrtsjärvel (laevatatav siseveekogu), kuid mitte siis, kui kasutate seda Viljandi järvel (ei ole laevatatav siseveekogu).

Veeteede Amet on seisukohal, et ujuvmaja veekogul pukseerimiseks on piisav, kui ujuvmaja projekt on kontrollitud VA poolt tunnustatud ettevõtja poolt (tagamaks uppumatuse ja püstuvuse nõuete täitmise) ning varustatud laevakokkupõrgete vältimise reeglite järgi nõutavate tulede ja märkidega.

Ujuvmaja paigutamisel statsionaarselt kalda äärde tuleb see kooskõlastada kohaliku omavalitsusega. Küsimusele, kas ja milliseid nõudeid võib vastav KOV ujuvmajale esitada, VA pädev vastama ei ole ja nõuete kohaldamise ulatus võib olenevalt KOV-ist varieeruda, kuivõrd ehitus- ja planeerimisalase regulatsiooni kohaldamine selliste objektide suhtes on suhteliselt ebaselge. Ujuvmaja paigutus tuleb kooskõlastada ka VA-ga, juhul kui soovite oma maja paigutada navigatsioonimärgi mõjupiirkonda või veeteele.

Uus postitus

*
*
Sisesta tekst pildil