Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Laevaliiklus Väinameres Virtsu – Kuivastu laevateest põhja poole ja Rohuküla – Heltermaa laevateest lõuna poole on taastatud


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Laevaliiklus Väinameres Virtsu – Kuivastu laevateest põhja poole ja Rohuküla – Heltermaa laevateest lõuna poole on taastatud

Veeteede Amet otsustas Maanteeameti taotlusel taastada laevaliiklus Väinameres Virtsu – Kuivastu laevateest põhja poole ja Rohuküla – Heltermaa laevateest lõuna poole jääval merealal. Maanteeamet taotles laevaliikluse taasavamist seoses jääteede rajamiseks sobimatute jääoludega.
Otsus tehti ka seoses vajadusega ajutiselt ümber korraldada parvlaevaliiklus Hiiumaa ja mandri vahel, et ekstreemselt madala veetaseme juures tagada inimeste ja kaupade liikumine saarelt mandrile ja vastupidi (Heltermaa-Virtsu parvlaevaliini ajutiseks avamiseks).

Endiselt on ajutiselt peatatud laevaliiklus Hiiu väinas Sõru – Triigi laevateest ida poole jääval merealal ja Kihnu väinas Munalaid – Kihnu laevateest lääne poole jääval merealal, samuti Haapsalu lahes Seasaarest lõunasse ja Rohuküla-Sviby laevateelt idasse jääval merealal.

Laevaliikluse taastamise otsus Väinameres Virtsu – Kuivastu laevateest põhja poole ja Rohuküla – Heltermaa laevateest lõuna poole jääval merealal jõustus kohe selle allakirjutamisel, st 1. märtsil 2018.