Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Märtsi lõpus ja aprilli alguses jätkub nii krõbedate külmakraadidega öid kui ka jää murdmist


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Märtsi lõpus ja aprilli alguses jätkub nii krõbedate külmakraadidega öid kui ka jää murdmist

Nagu Riigi Ilmateenistus prognoosib, jätkub krõbedate külmakraadidega öid vähemalt aprilli alguseni. Jääolud Soome lahel aga sõltuvad praegu peamiselt tuulte suunast. Hetkel jätkub jää murdmine laevadele Sillamäe sadama piirkonnas täie jõuga.

Pärnu lahel jätkub jää murdmine seni, kuni jää seal soojakraadide mõjul uppuma hakkab.

Soome lahel Sillamäe sadama piirkonnas on seega jääolurd rasked, kõik laevad vajavad jäämurdja abi ning jäämurde distants on 20-25 miili. Kunda sadama piirkond on momendil jäävaba ja sealset sadamat külastavad laevad jäämurdja abi ei vaja.

"Botnica" on kuni tänaseni jäämurdeteenust osutatud 54 korda, laeva kütusekulu on olnud 390 000 liitrit. Kui sellele liita "Tarmo" kütus, mis kulus kolmel jäämurdepäeval 1.-3. märtsini, on Soome lahe jäämurdeks riik kokku kulutanud 437 000 liitrit laevakütust sel talvel. "Tarmo" seisab praegu reservis Hundipea sadamas.

Pärnu lahel on kinnisjää piir 20 miili sadama muulidest SW suunas, jää paksus lahes endiselt 15–35 cm ja merepoolses osas 2,5 – 3,5 miili ulatuses rüsistunud. Kõik laevad vajavad rüsistunud piirkonnas jäämurdja abi.

Irbe väin on enamuses osas jäävaba või on seal üksikud liikuvad jääväljad, mida on laevadel võimalik vältida. Liivi lahel on samuti üksikuid liikuvaid jäävälju, millest laevad saavad mööduda.

Pärnu lahel töötab riigi jäämurdja "EVA-316", mis on jäämurde algusest kuni tänaseni teenindanud laevu 105 korda, Alfons Hakans vedurlaevad teenindasid laevu vahepeal 103 korda.

Kokku on jäämurdeteenust osutatud 208 korda. Kütust on kulunud jäämurdele Pärnu lahel 270 000 liitrit. Alfons Hakans vedurlaevade jaoks 111 300 liitrit ja "EVA-316" peale 159 000 liitrit.

Fotol "Tarmo" dokis 2016. aasta septembris. Foto autor: Kaarel-Peter Sillat

Ootame kõik tõelist kevadet!