Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Parvlaev Soela on Nasval peaaegu valmis


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

 

Baltice.org

 Parvlaev Soela on Nasval peaaegu valmis

Sõru-Triigi liinile plaanitud parvlaev Soela tuleb laevatehasel Baltic Workboats (BWB) lepingu järgi riigile 26. aprillil üle anda. Soela, mis ehitatakse ekstra Hiiumaa ja Saaremaa vahelise ühenduse pidamiseks, on Saaremaal Nasval asuvas tehases juba peagi valmis.

Laeval on veel ees merekatsetused märtsi keskpaigas, sest jääolud pole seda seni võimaldanud. Lisaks seisavad ees ka ankru-, päästevahendite ja kiirvalvepaadi katsetused.

Veeteede Ameti projektijuht Kunnar Nilp, kes laevaehitusel algusest peale silma peal hoidnud, on protsessiga rahul. „Sellest saab hea laev, just Sõru - Triigi liinile,“ ütleb 55-aastase merenduskogemusega Kunnar Nilp.

Pardale mahub kuni 200 inimest ja kuni 22 sõiduautot või kaks veoautot. Soela läheb riigile maksma 9,4 miljonit eurot.

Ehitatav parvlaev on sarnane varem Veeteede Ameti poolt tellitud Kihnu ja Vormsi laevadele. Võrreldes praegu Sõru-Triigi liinil kurseeriva laevaga mahutab uus laev ligikaudu sama palju sõidukeid ja reisijaid, samas teda pole vaja sadamas ümber pöörata ehk reisi aeg on selle võrra lühem. Samuti on uue laeva manööverdusvõime ja merekindlus oluliselt paremad.

Laevale on leitud ka operaator, milleks on ASi Kihnu Veeteed. Liinile peaks uus laev minema alates 1. maist 2017.

Laeva ehitust rahastatakse 85 protsendi ulatuses perioodi 2014-2020 Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi raha toel ning 15 protsendi ulatuses riigieelarvest. Soelal on kaks sõsarlaeva – Kihnu, Manija ja mandri vahet sõitev Kihnu Virve ning Vormsi ja mandri vahet sõitev Ormsö –, mis on ehitatud Baltic Workboatsi laevatehases sama riigihankega.

Varem on samuti Nasval ehitatud Abrukaga ühendust pidav parvlaev Abro ja Ruhnu liini teenindav Runö. Ainult Prangli ja mandri vahet sõitva parvlaeva Wrangö ehitas teine tehas – Reval Shipbuilding, kuid seda ikka riigi tellimusel ja Veeteede Ameti valvsa järelevalve all.

Uus kommentaar

*