Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Sada last Euroopa merepäeva raames Hundipea sadamas


 

LOE LÄHEMALT

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Sada last Euroopa merepäeva raames Hundipea sadamas

Reedel, 19. mail külastas Euroopa merepäeva raames Veeteede Ameti Hundipea sadamat taaskord sadakond õpilast Vanalinna Hariduskolleegiumist, Laagri Koolist, Püünsi Koolist, Tallinna 32. Koolist ja Rocca al Mare Koolist. Lapsed tutvusid sadamaga ning käisid jäämurdjal Tarmo. Väikelaevainspektor Henn Kuum ja sadamate järelevalveinspektor Aleksander Rabi õpetasid lastele päästevesti õigesti selgapanekut ning laevameeskond tutvustas meremeheks olemise võlusid.

Euroopa Nõukogu, Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni presidentide poolt 20. mail 2008. aastal allkirjastatud kolmepoolses deklaratsioonis kiideti heaks Euroopa merepäeva iga-aastane pidulik tähistamine, millega soovitakse pöörata erilist tähelepanu merede ja ookeanide olulisusele meie igapäevaelus. Sel päeval toimuvad kõikjal EL liikmesriikides mitmesugused merendusüritused: korraldatakse külastusi sadamatesse ja laevadele, toimuvad seminarid ja konverentsid ning tutvustatakse uusi projekte merenduses.

Meie meeskonnast andsid oma panuse, et merd lastele lähemale tuua - Tiit Palgi, Aleksander Rabi, Henn Kuum, Malle Hunt, Katriin Pellä, Annika Naame, Peedu Kass, Tiit Heinmets, Lembit Hadje ja Mairold Vaik.

Fotol Laagri Kooli lapsed Hundipea sadamas jäämurja Tarmo vööri taustal.