Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Sõru-Triigi parvlaevaliini hakkab alates 1. maist teenindama AS Kihnu Veeteed


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Sõru-Triigi parvlaevaliini hakkab alates 1. maist teenindama AS Kihnu Veeteed

ASga Kihnu Veeteed sõlmiti otselepingu Sõru-Triigi parvlaevaliini teenindamiseks. Ettevõte hakkab liini teenindama spetsiaalselt Saaremaa ja Hiiumaa vaheliseks laevaühenduseks valmistatud riigile kuuluva reisiparvlaevaga Soela. Lepingu kestuseks on neli aastat, tänavu 1. maist kuni 1. veebruarini 2021.

Otselepingu võib Euroopa Liidus ja seega ka Eestis sõlmida juhul, kui sõitjaveoteenus siseveeteedel või Eesti territoriaalvetes on mahult vähem kui 300 000 kilomeetrit aastas. Nii Ruhnu kui ka Sõru-Triigi parvlaevaliinil on see maht väiksem, täpsemalt Ruhnu liinidel u 24 600 ja Sõru-Triigi liinil u 12 600 kilomeetrit aastas.

Otselepingu Ringsu-Munalaid, Ringsu-Pärnu ja Ringsu-Roomassaare parvlaevaliinide teenindamiseks sõlmis ASga Kihnu Veeteed ka Saare maavalitsus. See leping kehtib 30. aprillini 2022 ja liini hakkab Kihnu Veeteed teenindama riigile kuuluva kiirkatamaraaniga Runö.

Opereerimishankele tegid ühispakkumise AS Saaremaa Laevakompanii ja OÜ Tuule Liinid ning AS Kihnu Veeteed.

Liinide operaatorit otsis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium võistleva pakkumismenetlusega, kuhu kutsuti osalema kõik teadaolevad sõitjateveoteenuse osutajad - AS Kihnu Veeteed, AS Saaremaa Laevakompanii ja TS Laevad OÜ. Seega hanget välja ei kuulutatud, vaid viidi läbi üksnes otselepingu sõlmimise menetlus.

Praegu teenindab Sõru-Triigi laevaliini AS Kihnu Veeteed Soome lipu all seilava laevaga Subsea Seven.