Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »  Veeteede Amet jagab Tallinna merepäevadel navigatsiooniteavet, tutvustab jäämurdjat ja tagab ohutust


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

 

Baltice.org

 Veeteede Amet jagab Tallinna merepäevadel navigatsiooniteavet, tutvustab jäämurdjat ja tagab ohutust

Veeteede Amet on seekordsetel Tallinna merepäevadel kohal Lennusadamas, kuhu on sildunud riigi suurim jäämurdja Tarmo. Olete kõik oodatud Tarmo pardale laupäeval, 15. juulil ja pühapäeval, 16. juulil kella 10.00-19.00.

Lisaks on Tallinna lahel tänasest teisipäevani täiendavate jõududega patrullimas Veeteede Ameti väikelaevade kontrollkaater, kes võtab ohutusnõuete täitmise erilise tähelepanu alla, sest merepäevade paiku liigub lahel rohkem aluseid ning tehakse ka tasu eest vabaajareise, mistõttu on oluline, et inimeste ohutus merel oleks tagatud.

Pakume ringkäiku jäämurdjal, müüme merekaardiatlaseid omahinnaga ja teisi merendusega seotud trükiseid (COLREG, INT-1) ja anname navigatsioonialast nõu ning teavet. Muuhulgas on Tarmo sillas meie kartograafia- ja laevateede spetsialistid, kes õpetavad tegema kaardikorrektuuri ja vastavad kõikidele teie küsimustele. Samuti saab laeval koos kapteniga selfit teha.

Teisipäeval, 18. juulil osaleb Tarmo ka Tallinna merepäevade eskaadrisõidul ehk mereparaadil, millest võtab osa enam kui 80 veesõidukit. Nende hulgas The Tall Ship Race alused, Eesti Ajalooliste Laevade Seltsi alused ja hulgaliselt muid veesõidukeid. 2017. aasta mereparaadiga lahkuvad The Tall Ship Race raames merepäevi külastanud alused Tallinnast. Eskaadrisõit algab kell 16.30 Kakumäe sadama eest ning suundub Lennusadama ette. Lennusadama eest jätkub sõit kell 18.30. Liigutakse läbi Vanasadama ja Pirita sadama eest ning paraad lõpeb Miiduranna sadama ees. Miiduranna sadama eest liiguvad alused oma kodusadamatesse. Välismaalt tulnud alused lahkuvad Eestist ning suunduvad Soome poole. Paraadi liikumiskiirus on orienteeruvalt 3 sõlme.

Värskelt saabus trükist navigatsioonikaartide atlas "Eesti merekaardid. 1. osa Soome laht Suurupi poolsaarest Narvani". Meie käest saab seda soetada omahinnaga 43 eurot laupäeval ja pühapäeval Tallinna Merepäevadel Lennusadama kai ääres seisva jäämurdja Tarmo pardalt. Muuhulgas on atlases nüüd ka eraldi leht 6A, kus peal Naissaare ümbrus tervikuna. Purjetajad on kurtnud, et Naissaar oli enne atlases jaotatud kolmele lehele ja väga ebamugav oli teha reisi ümber Naissaare.

Ootame alati teie tagasisidet, kuidas navigatsioonikaarte veel mugavamaks ja kergemini kasutatavaks teha e-posti aadressil kartograafia at vta dot ee.