Rubriigid Struktuur ja kontaktandmed Dokumendiotsing kuni 2017. aastani Dokumendiregister Riigilõivud Tööpakkumised
 Asud siin  »  Rubriigid  »   Veeteede Ameti Teataja kolmas number sel aastal ilmunud


 

LOE LÄHEMALT

 

 

Maa- ja merekaardi rakendus

Baltice.org

 Veeteede Ameti Teataja kolmas number sel aastal ilmunud

Veeteede Ameti Teataja seekordses numbris 108 (algab ajakirja Meremees 31. leheküljel) on käsitletud põhjalikult muutust Eesti kõrgussüsteemis ehk üleminekut Kroonlinna nullilt Amsterdami nullile. Sellest kirjutavad VA hüdrograafiaosakonna juhataja Peeter Väling ja vanemkartograaf Nele Savi.

Ka Eestis on aktiivselt tegeldud mehitamata laevade temaatikaga, sellest kirjutab ajakirjas VA laevaliikluse korraldamise osakonna juhataja Are Piel.

Valitsuse põhimõttelistest otsustest laevandussektori arendamiseks ja kõigi tingimuste loomiseks, et laevandusettevõtted saaksid soodsalt oma alused Eesti lipu alla tuua, kirjutab VA arendusjuht Eero Naaber.

Seekord on merekeele rubriigis juttu õlist ja naftast, kirjutajaks lugejatele juba tuttav merekeele nõukoja liige Enn Oja.

Loomulikult on oma kindlal kohal IMO ringkirjade loend ja trükime ära ühe selgituse, mis valmis koostöös Siseministeeriumiga, milles on täpsustatud seda, kas kolmandatest riikidest pärit meremehed, kui nad töötavad Eesti lippu kandval laeval, peavad omama Eesti elamisluba või viisat.

"Väljaande esikaanefoto, mis on tehtud tänavu suvel Tallinna merepäevadel Lennusadamas seisnud jäämurdja „Tarmo“ pardalt ja kuhu on pildilõksu püütud neli erinevat alust, annab märku, et Eestis on meresõiduks ruumi ja avarust kõigile. Nii harrastajatele kui professionaalidele. Peame kõik üheskoos mõtlema, kuidas oleks väikelaevnikel Eesti vetes ohutu ja turvaline, aga üha rohkem peaks kogu ühiskond mõtlema kaasa ka sellele, kuidas Eesti majandus- ja maksukeskkond muuta atraktiivseks ja sõbralikuks, et merendusvaldkonna potentsiaali meie rahvamajanduse ergutamiseks ja rahva üldise rikkuse kasvatamiseks paremini ära kasutada. Meie jõukusele annaks panuse mitte ainult see, kui rohkem laevu Eesti lipu alla tuuakse ja kui Eesti meremehed ikka ka kodumaiste laevade peal töötaksid, vaid olulisel määral hoopis see, kas laevandusega seotud ettevõtlust ja sellega koos ka uusi töökohti kaldal luuakse. Ehk mida rohkem on tööd ja leiba inimestel, kes laevandussektorit hoopis maa peal teenindavad, seda paremini kasutame ju ära meie mereriigi potentsiaali kaldal," öeldakse ajakirja värske numbri juhtkirjas.

Esikaanefoto autor ja ajakirja toimetaja on Priit Põiklik. Keeletoimataja on Malle Hunt.

Palju vajalikku ja huvitavat lugemist! Veeteede Ameti Teataja ilmub 2017. aastal ajakirja Meremees kaante vahel.